REKLAMA

Prezydent Duda bierze udział w obchodach rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

  • Autor: bad/PAP
  • 10 lutego 2016 10:42
Prezydent Duda bierze udział w obchodach rocznicy Zaślubin Polski z Morzem Prezydent Duda na obchodach rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. (fot.: twitter)

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w obchodach rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Po południu prezydent weźmie udział w obchodach 90. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich.

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy na rynku w Pucku (Pomorskie) rozpoczęły się w środę obchody 96. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Następnie, w pobliskim kościele św. Apostołów Piotra i Pawła odbędzie się msza w intencji ojczyzny i ludzi morza. Po nabożeństwie jego uczestnicy przejdą do portu rybackiego, gdzie prezydent Duda wygłosi przemówienie.

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda na koncercie dudziarzy w Zakopanem

10 lutego 1920 r. generał Józef Haller, dowódca Frontu Pomorskiego, wrzucił do morza platynowy pierścień - symbol odzyskania przez Polskę dostępu do Bałtyku.

Po południu Andrzej Duda weźmie udział w obchodach 90. rocznicy nadania Gdyni praw miejskich. Z tej okazji w Teatrze Muzycznym zaplanowano uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której zaplanowano wystąpienie prezydenta. W programie sesji radnych jest też m.in. wręczenie tytułu honorowego obywatela miasta Gdyni poecie i pisarzowi Ernestowi Bryllowi. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA