REKLAMA

Prezydent Duda na Ukrainie. Podpisze deklarację polsko-ukraińskich relacji

  • Autor: PAP
  • 23 sierpnia 2016 20:54
Prezydent Duda na Ukrainie. Podpisze deklarację polsko-ukraińskich relacji fot.twitter.com

• Prezydent Andrzej Duda we wtorek (23 sierpnia) wieczorem przybył do Kijowa.
• W środę weźmie udział w obchodach 25-lecia niepodległości Ukrainy i spotka się z ukraińskim prezydentem Petrem Poroszenką.

Prezydent Andrzej Duda we wtorek (23 sierpnia)  wieczorem spotkał się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na prywatnej kolacji w domu ukraińskiego prezydenta. 

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski informował, że Andrzej Duda będzie rozmawiał z Petrem Poroszenką m.in. o niepokojącej sytuacji na wschodzie Ukrainy i w jej sąsiedztwie. Ocenił, że jest ona poważna i prowadzi raczej do wzrostu napięcia niż jego redukcji.

"Dostrzegamy, że bezpieczeństwo, proces pokojowy, który opierał się na porozumieniach mińskich, jest dziś w momencie zwrotnym" - powiedział Szczerski. Wyraził nadzieję, że porozumienia mińskie zostaną utrzymane, a destabilizacja - zatrzymana.

W środę (24 sierpnia) odbędą się także dwustronne rozmowy polsko-ukraińskie pod przewodnictwem Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki. Prezydenci mają przyjąć wspólną deklarację, odnoszącą się do 25-lecia polsko-ukraińskich relacji.

Obchody rocznicy ukraińskiej niepodległości odbędą się na głównym placu Kijowa, Majdanie Niepodległości.

Prezydenci Polski i Ukrainy w środę wezmą udział także w dorocznej naradzie ambasadorów Ukrainy, podczas której planowane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

Duda w Kijowie spotka się także z biskupem Witalijem Skomarowskim, administratorem apostolskim diecezji kijowsko-żytomierskiej, ordynariuszem łacińskim diecezji łuckiej na Ukrainie.

Prezydent ma przekazać biskupowi metrowy krzyż z napisem: "Pamięci pomordowanych Polaków, mieszkańców tych ziem", który ma zawisnąć w katolickiej katedrze w Kijowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA