REKLAMA

Prezydent Duda nie patronuje już imprezie narodowców

  • Autor: bad/PAP
  • 15 lutego 2016 13:00
Prezydent Duda nie patronuje już imprezie narodowców Andrzej Duda patronuje Hajnowskiemu Marszowi Pamięci Żołnierzy Wyklętych. (fot.: prezydent.pl)

Prezydent RP Andrzej Duda zrezygnował z patronatu nad współorganizowanym przez ONR Hajnowskim Marszem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- W związku z medialnymi doniesieniami na temat rzekomego patronatu Prezydenta RP nad I Hajnowskim Marszem Żołnierzy Wyklętych (27 lutego), pragniemy poinformować, że Prezydent RP nie objął swoim patronatem wspomnianych uroczystości - informuje Kancelaria Prezydenta.

Wniosek w tej sprawie od organizatorów wpłynął do kancelarii 8 lutego br.

Dziś Kancelaria Prezydenta RP podjęła decyzję o odmowie objęcia patronatem głowy państwa marszu w Hajnówce.

Partia Razem apelowała o wycofanie patronatu

I Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizuje Obóz Narodowo-Radykalny, organizacja "Narodowa Hajnówka" i Stowarzyszenie Historyczne im. Danuty Siedzikówny "Inki". W centralnym miejscu plakatu promującego marsz, widnieje postać Romualda Rajsa "Burego".

"Bury" był dowódcą oddziału Pogotowia Akcji Specjalnej Narodowego Zjednoczenia Wojskowego, odpowiedzialnego za zbrodnię w Zaleszanach. To dokonany przez partyzantów na początku 1946 roku mord na 16 prawosławnych mieszkańcach Podlasia.

Czytaj też: Andrzej Duda wierzy w odbudowę przemysłu stoczniowego

Nie podobało się to Partii Razem, która wysłała do Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy list otwarty z apelem o wycofanie patronatu. Partia przypominała o "bestialskich mordach" oddziałów Romualda Rajsa "Burego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA