REKLAMA

Prezydent Duda o nowym rządzie w Polsce

  • Autor: PAP
  • 28 października 2015 16:19
Prezydent Duda o nowym rządzie w Polsce (fot. Andrzej Hrechorowicz/prezydent.pl)

Podczas dzisiejszej wizyty w Paryżu Andrzej Duda poruszył temat nowego rządu, na czele z Beatą Szydło.

- Zasygnalizowałem panu prezydentowi i premierowi, że liczę na to, iż nowy rząd, który mam nadzieję wkrótce się w Polsce ukonstytuuje po ostatnich wyborach, na czele z panią premier Beatą Szydło, będzie czynił wszystko w tym kierunku, aby przedsiębiorcom ułatwić działalność, co oczywiście będzie sprzyjało także francuskim inwestorom, którzy mam nadzieję pojawią się w Polsce - powiedział Duda na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Francji Francois Hollande'em.

Tematem spotkania prezydentów była także kwestia ochrony środowiska, w kontekście zbliżającego się szczytu klimatycznego w Paryżu.

- Stoję na stanowisku, że ta kwestia powinna być zawsze rozpatrywana z uwzględnieniem interesów poszczególnych państw Unii Europejskiej i naszego, szeroko pojętego, europejskiego potencjału energetycznego. Powinniśmy się starać jak najlepiej wykorzystać ten potencjał, także inwestując w naukę, badania naukowe i nowe technologie, po to, żeby i w ten sposób chronić klimat, wykorzystując posiadane przez nas zasoby energetyczne - powiedział polski prezydent.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA