REKLAMA

Prezydent Duda odsłonił w Lucieniu tablicę poświęconą L. Kaczyńskiemu

  • Autor: PAP/JS
  • 10 marca 2016 15:17
Prezydent Duda odsłonił w Lucieniu tablicę poświęconą L. Kaczyńskiemu Tablica poświęcona jest Lechowi Kaczyńskiemu (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda odsłonił w czwartek (10 marca) w dawnym ośrodku prezydenckim w Lucieniu pod Płockiem tablicę pamiątkową poświęconą swojemu poprzednikowi Lechowi Kaczyńskiemu i organizowanym tam przez niego debatom z przedstawicielami świata nauki w latach 2006-2009.

Prezydent Duda wziął udział w uroczystości z okazji 10. rocznicy inauguracji cyklu seminariów, których pomysłodawcą i gospodarzem był prezydent Lech Kaczyński.

"Co bardzo znaczące, i co chciałbym podkreślić, pan prezydent (Lech Kaczyński) realizował tutaj rzeczywistą ideę debaty, albowiem spotykali się tu ludzie o bardzo różnych poglądach" - podkreślił Duda. Jak dodał, uczestnicy debat w Lucieniu reprezentowali różne środowiska, jednak dyskusje, które się tam odbywały, przebiegały w atmosferze szacunku.

"To były spotkania z dala od mediów, z dala od politycznego zgiełku. To było miejsce spokojnej wymiany poglądów, także z tymi, którzy bardzo często zdecydowanie krytycznie mówili w mediach o prezydencie profesorze Lechu Kaczyńskim, jego polityce i jego działaniach. Ale to nie przeszkadzało mu w prowadzeniu z tymi osobami spokojnej debaty" - powiedział Andrzej Duda.

Czytaj też: Para prezydencka na inauguracji IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych

Jak ocenił, lucieńskie debaty pokazywały prawdziwego Lecha Kaczyńskiego, jego otwartość na ludzi i na inne poglądy.

"Te debaty rzeczywiście pokazywały prawdziwą stronę charakteru i osobowości pana prezydenta, której niestety nie pokazywały media oceniając go, zwłaszcza wówczas, w sposób zakłamany i wysoce niesprawiedliwy. A to był właśnie prawdziwy Lech Kaczyński, otwarty na inne poglądy intelektualista, gotów do spokojnej wymiany myśli, gotów do przyjęcia odmiennego poglądu, do przedstawienia swojego, otwarty na ludzi, na inne idee a przede wszystkim otwarty na debatę" - podkreślił prezydent Duda.

W odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Lechowi Kaczyńskiemu i organizowanym tam debatom lucieńskim uczestniczyła jego córka Marta Kaczyńska.

Pierwsze seminarium w Lucieniu pod patronatem Lecha Kaczyńskiego odbyło się w marcu 2006 r. i poświęcone było relacjom jednostki i wspólnoty w głównych nurtach współczesnej filozofii politycznej. W lucieńskich spotkaniach brali udział historycy, dziennikarze, prawnicy, filozofowie, socjologowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA