REKLAMA

Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Bułgarii

  • Autor: PAP/AS
  • 17 kwietnia 2016 17:08
Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Bułgarii Wizyta odbywa się w ramach przygotowań do lipcowego szczytu NATO (fot. Twitter Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda w niedzielę po południu przybył do stolicy Bułgarii, Sofii. W polskiej ambasadzie spotka się z Polakami mieszkającymi w tym kraju. Rozmowy dwustronne prezydent przeprowadzi w poniedziałek.

Wizyta odbywa się w ramach przygotowań do lipcowego szczytu NATO – poinformował prezydencki minister Krzysztof Szczerski. "Polska - zgodnie z zasadą solidarności w ramach NATO - chce nie tylko zabiegać o więcej Sojuszu w Polsce, ale także o to, by cały region był bardziej bezpieczny. Polska jest gotowa partycypować w bezpieczeństwie regionu" - powiedział Szczerski.

Duda w Sofii będzie rozmawiał także o współpracy wojskowej, kryzysie imigracyjnym, konflikcie na Ukrainie, bezpieczeństwie w regionie Morza Czarnego oraz o kwestiach związanych z energetyką. W poniedziałek na sofijskim placu Świętego Aleksandra Newskiego polskiego prezydenta oficjalnie powita prezydent Bułgarii Rosen Plewnelijew. Przywódcy przeprowadzą rozmowę sam na sam, a następnie pod przewodnictwem szefów państw spotkają się delegacje obu krajów. Prezydent Duda otrzyma najwyższe bułgarskie odznaczenie, order Stara Płanina ze wstęgą.

Andrzej Duda spotka się także z premierem Bojko Borysowem i przewodniczącą bułgarskiego parlamentu Cecką Caczewą.

Z Sofii Katarzyna Nocuń

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA