REKLAMA

Prezydent Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Meksyku

  • Autor: PAP/MN
  • 20 września 2017 15:12
Prezydent Duda skierował depeszę kondolencyjną do prezydenta Meksyku Prezydent złożył kondolencje w związku z trzęsieniem ziemi w Meksyku. (fot. prezydent.pl)

Z wielkim ubolewaniem przyjąłem informację o kolejnym potężnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Meksyk i które pochłonęło setki ofiar, w tym wiele dzieci; łączymy się w smutku i modlitwie - napisał w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Meksyku Enrique Peny Nieto prezydent Andrzej Duda.

"Z wielkim ubolewaniem przyjąłem informację o kolejnym potężnym trzęsieniu ziemi, które dotknęło Meksykańskie Stany Zjednoczone, w tym m.in. stolicę kraju - Mexico City - i które pochłonęło setki ofiar, w tym wiele dzieci. W tym niezwykle trudnym czasie składam panu prezydentowi, w imieniu narodu polskiego oraz własnym, najszczersze wyrazy współczucia" - napisał w środę prezydent Duda.

"W tych bolesnych chwilach moi rodacy i ja łączymy się w smutku i modlitwie z rodzinami i bliskimi ofiar, a wszystkim poszkodowanym życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia" - podkreślił.

Według najnowszych doniesień co najmniej 248 osób zginęło w wyniku wtorkowego trzęsienia ziemi w środkowym Meksyku, które według różnych źródeł miało magnitudę 7,1-7,4.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA