REKLAMA

Prezydent Duda wystąpi przed Zgromadzeniem Parlamentarnym RE

  • Autor: bad/PAP
  • 04 kwietnia 2016 19:52
Prezydent Duda wystąpi przed Zgromadzeniem Parlamentarnym RE Sekretarz generalny Rady Europy zaprosił prezydenta do wygłoszenia wystąpienia przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy. Fot. twitter/Kancelaria Prezydenta

• Prezydent Andrzej Duda wystąpi przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy.
• Tematem przemówienia będą problemy polityki europejskiej.
• Nie ma jeszcze ustalonej daty, ale na pewno nie będzie to najbliższa sesja ZP RE.

"Sekretarz generalny Rady Europy zaprosił prezydenta do wygłoszenia wystąpienia przed Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy. Prezydent to zaproszenie przyjął" - powiedział PAP Szczerski. Dodał, że nie ma jeszcze ustalonej daty, ale na pewno nie będzie to najbliższa sesja ZP RE.

Według niego wystąpienie prezydenta będzie dotyczyło głównych problemów polityki europejskiej.

Szczerski powiedział, że rozmowa prezydenta z sekretarzem generalnym RE dotyczyła kwestii bieżących związanych z Trybunałem Konstytucyjnym. Jak relacjonował prezydencki minister, Jagland zapewnił, że ma pełne zaufanie do polskich władz i polskich polityków co do tego, że znajdą kompromis w tej sprawie; sekretarz generalny RE zaapelował też o kompromis do polskich polityków i wszystkich partii.

"Prezydent Duda zaapelował do sekretarza Jaglanda o podjęcie wysiłków w celu uwolnienia pani Nadii Sawczenko, bo ona jest członkinią Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy i sama rola RE może być duża, by zwiększyć naciski w celu jej uwolnienia" - dodał Szczerski.

35-letnia lotniczka wojskowa Nadija Sawczenko trafiła do niewoli separatystów w 2014 roku, gdy jako urlopowana porucznik ukraińskiej armii walczyła z prorosyjskimi separatystami w Donbasie w składzie ochotniczego wówczas batalionu Ajdar. Została ujęta, kiedy spieszyła na pomoc rannym ukraińskim żołnierzom, a następnie bezprawnie wywieziona do Rosji.

22 marca sąd w Doniecku w obwodzie rostowskim na południu Rosji skazał ją na karę 22 lat pozbawienia wolności za współudział w zabójstwie dwóch dziennikarzy rosyjskiej telewizji i nielegalne przekroczenie granicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • eugeniusz 2016-04-05 12:50:50
    Szanowny Panie Prezydencie! Uprzejmie proszę o zwrócenie uwagi w Imieniu Kogo Pan się wypowiada, szczególnie na forum szeroko rozumianej UE. Polacy, przypominam Pan Najuprzejmiej, zagłosowali za przynależnością do UE w większością która nie jest kwestionowana. Pan, jak zdążyłem kilkakrotnie zauważyć, wypowiada się w sposób, jak by Pan mówił do mniejszości, a przy tym z wyczuwalnym "dystansem" do UE. To musi niepokoić. Podobnie jak niepokoją tendencje narodowo-nacjonalistyczne w Pana wypowiedziach. Dlatego proszę o nieco wyważony ton pańskich wypowiedzi, szczególnie wszędzie tam gdzie idzie o interesy całego Kraju. Rozumiem, że Musi się Pan liczyć głównie z poleceniami Pana Jarosława Kaczyńskiego, ale o minimum uprzejmości dla nie uznających tez Tego Pana za nadzwyczaj wartościowe, wypada poprosić. Tym bardziej, że "wyznawcy" tez wspomnianego Pana, na pewno nie są większością społeczeństwa. PozdrawiamREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA