REKLAMA

Prezydent Duda z wizytą na Słowacji

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 12:58
Prezydent Duda z wizytą na Słowacji Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę na Słowacji. (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Prezydent Andrzej Duda rozpoczął dwudniową wizytę na Słowacji.
• W Bratysławie spotka się m.in. z prezydentem Andrejem Kiską i słowackimi parlamentarzystami.

Tematami rozmów Dudy mają być m.in. słowacka prezydencja w Unii Europejskiej i polskie przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej (V4) w kontekście Brexitu, a także współpraca infrastrukturalna w regionie.

1 lipca Słowacja obejmuje przewodnictwo w UE, a Polska przejmuje roczną prezydencję od Czech w V4.

Czytaj też: Macierewicz powołał Komitet Honorowy. Szczątki bohaterów II RP wrócą do kraju

Po referendum w sprawie Brexitu "bardzo ważne jest powtarzanie, że Grupa Wyszehradzka jest komponentem budowania jedności europejskiej, a nie tym, który Europę dezintegruje" - powiedział PAP prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Zaznaczył, że są oczekiwania od polskiego przewodnictwa w V4, by bardziej otworzyć Grupę na współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Rozmowy - zapowiedział Szczerski - będą dotyczyły agendy spotkań państw V4.

W drugim dniu wizyty, w czwartek (30 czerwca), polski prezydent będzie rozmawiał z premierem Słowacji Robertem Fico oraz spotka się z przedstawicielami Polonii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA