REKLAMA

Prezydent Duda z wizytą w Danii

  • Autor: pt/pap
  • 08 czerwca 2016 19:35
Prezydent Duda z wizytą w Danii Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w środę wieczorem do Danii (fot.prezydent,pl)

• Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli w środę wieczorem do Danii.
• Dwudniową wizytę prezydent rozpocznie w czwartek od udziału w polsko-duńskim forum biznesowym, spotka się także z duńskim premierem Larsem Lokke Rasmussenem.

Tematem rozmów prezydenta mają być m.in. lipcowy szczyt NATO w Warszawie i współpraca w regionie Morza Bałtyckiego."To też okazja do rozmów o naszych planach połączenia Polski z szelfem norweskim" - powiedział dziennikarzom na lotnisku w Warszawie pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, który towarzyszy prezydentowi w wizycie.

Gazociąg Bałtycki (Baltic Pipe) ma połączyć systemy gazowe Danii i Polski. Dzięki temu połączeniu do Polski popłynąłby gaz m.in. ze złóż norweskich.

"Jesteśmy po serii rozmów na rożnych poziomach, także na najwyższym" - powiedział Naimski, przypominając, że Andrzej Duda na temat Baltic Pipe rozmawiał ostatnio w Oslo.

"Wydaje się, że ten projekt ma ogromną szansę powodzenia" - dodał Naimski. "Chcemy mieć realną, prawdziwą dywersyfikację, zróżnicowanie źródeł dostaw i kierunków dostaw (gazu - PAP) do Polski" - zaznaczył.

W czwartek królowa Danii Małgorzata II przyjmie prezydenta na prywatnej audiencji.

W piątek Andrzej Duda na Uniwersytecie Kopenhaskim wygłosi wykład pt. "Odliczanie przed Szczytem NATO w Warszawie: jaka jest przyszłość bezpieczeństwa europejskiego?", a następnie weźmie udział w debacie ze studentami i zaproszonymi gośćmi.

Tego dnia prezydent z małżonką spotkają się z Polonią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA