REKLAMA

Prezydent Inowrocławia o obawach samorządowców wobec planów podatkowych rządu

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorządowy.pl
  • 05 stycznia 2016 09:10
Prezydent Inowrocławia o obawach samorządowców wobec planów podatkowych rządu Ryszard Brejza obawia się, że podwyższenie kwoty wolnej od podatku odbije się na samorządowych budżetach (fot.mat.prasowe)

Prezydent Inowrocławia obawia się konsekwencji dla samorządów zmian podatkowych proponowanych przez nowy rząd, liczy jednocześnie, że zajmie się on wprowadzeniem w życie postulatu „jedno miasto – jeden gospodarz”.

Tematem, który zaprząta głowy samorządowców na początku nowego roku, jest wysokość kwoty wolnej od podatku. To jedna z zapowiadanych przez rząd i prezydenta reform. Samorządy alarmują jednak, że to one poniosą największe koszty takich zmian:

– Zgodnie z obecnie obowiązującym prawem, do budżetu Inowrocławia w 2016 r. ma zostać przekazanych 55 mln zł jako udział z PIT-ów i CIT-ów. Gdyby została przyjęta rządowa propozycja podwyższenia do 8 tys. zł kwoty wolnej od podatku, to budżet Inowrocławia – według ostrożnych szacunków – straci ok. 17 mln zł – wylicza Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Czytaj całość wypowiedzi prezydenta Inowrocławia na portalsamorządowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA