REKLAMA

Prezydent: Na Krakowskim Przedmieściu powinny stanąć dwa pomniki smoleńskie

 • Autor: PAP/AT
 • 15 maja 2017 10:03
Prezydent: Na Krakowskim Przedmieściu powinny stanąć dwa pomniki smoleńskie Od kilku lat trwają dyskusje na temat miejsca i formy upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej w reprezentacyjnym miejscu stolicy (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

Dwa pomniki: prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i ofiar katastrofy smoleńskiej, powinny stanąć w godnym miejscu Krakowskiego Przedmieścia - mówił prezydent Andrzej Duda.

• Od kilku lat trwają dyskusje na temat miejsca i formy upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej w reprezentacyjnym miejscu stolicy.

• Prezydent ocenił, że pomnik, śp. prezydenta Kaczyńskiego, jak i ofiar katastrofy smoleńskiej, powinny stanąć w godnym miejscu Krakowskiego Przedmieścia.

• To miejsce wybrali Polacy gromadząc się tu spontanicznie setkami tysięcy, a może i milionami, w dniach po tragedii smoleńskiej - wyjaśnił Andrzej Duda.

W wywiadzie dla tygodnika "wSieci" prezydent pytany był o ocenę ataków na modlących się podczas miesięcznic smoleńskich. "Nie rozumiem, dlaczego ktoś jest gotowy zakłócać spotkanie ludzi, którzy oddają hołd wszystkim, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej" - zaznaczył prezydent. Jego zdaniem, to zachowanie, które nie może być tolerowane. "Służby państwowe muszą zapewnić przestrzeganie prawa" - dodał.

Według prezydenta, kontrmanifestacje odbywające się podczas miesięcznic smoleńskich mają sprowokować rządzących. "Mnie na pewno nie uda się sprowokować" - oświadczył.

Według prezydenta, kontrmanifestacje odbywające się podczas miesięcznic smoleńskich mają sprowokować rządzących (fot.Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

"Będę spokojnie pracował dla Polski, wszędzie, gdzie będę mógł, będę godnie reprezentował Rzeczpospolitą" - zapowiedział Andrzej Duda. "Chcemy odbudować polski przemysł, budować innowacyjność firm" - mówił. "Czy można się dziwić, że niepokoi to tych, którzy do tej pory dzięki bierności poprzedniego rządu zarabiali krocie? Że próbują kontratakować? Że używają nieprawdziwych argumentów, choćby o złym stanie demokracji?" - mówił.

Prezydent pytany był, czy popiera propozycję umiejscowienia pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego naprzeciw Pałacu Prezydenckiego. Ocenił, że dwa pomniki, śp. prezydenta Kaczyńskiego, jak i ofiar katastrofy smoleńskiej, powinny stanąć "w godnym miejscu Krakowskiego Przedmieścia". "To miejsce wybrali Polacy gromadząc się tu spontanicznie setkami tysięcy, a może i milionami, w dniach po tragedii smoleńskiej" - mówił Andrzej Duda.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • można i więcej 2017-05-15 22:33:22
  Dlaczego tylko dwa ????? 1. Świętej Pamięci Pana Prezydenta Prezydentów Lecha Kaczyńskiego 2. jak p.1 + Marii Kaczyńskiej która dbała o nasz Drogocenny Narodowy Skarb jakim jest Lech Kaczyński 3. Jak p.2 + pozostali członkowie którzy zginęli pod Smoleńskiem 4. Sami członkowie tej tragicznej delegacji 5. Pomnik samolotu który zginął pod Smoleńskiem
 • Ks. Pandolf Anioł 2017-05-15 14:18:06
  ja się nie zgadzam, pomniki powinny stać co 1o metrów
 • Żenada 2017-05-15 13:03:48
  Czym sobie Kaczyński zasłużył na pomnik? Jest mnóstwo bardziej zasłużonych osób. Czemu na przykład nie Mazowiecki albo Kuroń, dlaczego nie Bartoszewski? Żenujący jest fakt iż pochowano go na Wawelu.
 • szaoł 2017-05-15 12:26:38
  Postawcie nawet 100 pomników pislamskiej głupoty.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA