REKLAMA

Prezydent na uroczystościach z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski

  • Autor: PAP/JS
  • 14 kwietnia 2016 18:38
Prezydent na uroczystościach z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski Msza św. jest głównym punktem centralnych uroczystości rocznicowych w Gnieźnie (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina rozpoczęła się w gnieźnieńskiej katedrze msza św. z okazji jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski.
• W uroczystości bierze udział Prezydent RP Andrzej Duda oraz Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

Msza św. jest głównym punktem centralnych uroczystości rocznicowych w Gnieźnie. W katedrze pojawili się przedstawiciele duchowieństwa, rządu, parlamentarzyści oraz zaproszeni goście. Homilię wygłosi prymas Polski abp Wojciech Polak.

Trzydniowe, centralne uroczystości 1050. rocznicy chrztu Polski odbywają się w Gnieźnie i na Ostrowie Lednickim.

Przed południem w Gnieźnie rozpoczęły się obrady Konferencji Episkopatu Polski. Po południu na Ostrowie Lednickim miało miejsce nabożeństwo ekumeniczne, w którym udział wzięli duchowni Kościołów chrześcijańskich, pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

W piątek (15 kwietnia) w Poznaniu odbędą się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego, w trakcie których prezydent wygłosi orędzie. Wykonane zostanie jubileuszowe "Oratorium 966.pl" Jacka Sykulskiego. Przez miasto przejdzie uroczysta procesja maryjna, zaś w poznańskiej katedrze odprawiona zostanie msza św. pod przewodnictwem legata papieskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA