REKLAMA

Prezydent: Nasi partnerzy dziwią się dlaczego dopiero teraz zmieniamy sądownictwo

  • Autor: PAP/AT
  • 26 stycznia 2018 08:55
Prezydent: Nasi partnerzy dziwią się dlaczego dopiero teraz zmieniamy sądownictwo Naszym partnerom trudno uwierzyć, że w wymiarze sprawiedliwości są jeszcze sędziowie, którzy służyli tamtemu ustrojowi w okresie stanu wojennego, czy należeli do PZPR - podkreślił prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Jakub Szymczuk)

Nasi partnerzy rozumieją, że musimy zmienić sądownictwo, usuwając resztki komunistycznego dziedzictwa - mówi prezydent Andrzej Duda.

Prezydent został zapytany w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl - podczas Forum Ekonomicznego w Davos - czy fakt stabilności politycznej w Polsce, mocnego wsparcia dla obozu Jarosława Kaczyńskiego, jest dostrzegany.

"Tak, to jest równie ważne jak wzrost gospodarczy, który mamy, dobrą sytuację budżetu, przewidywalne i umiarkowane rządy. To jest dostrzegalne, moi partnerzy to widzą, pytają jak nam się udało pomóc polskim rodzinom, choćby przez 500+, a jednocześnie poprawić sytuację finansów publicznych. Widzą nacisk na innowacje, rozwój, widoczne także w moim, prezydenckim wsparciu dla Start Up-ów i polskiej ekspansji gospodarczej za granicą. Wielu tak ambitny program imponuje i otwarcie o tym mówią, gratulując przy okazji. Nie powiem, że nie jest miło" - odpowiedział.

Czytaj też: Kaczyński: Nie zmieniamy zdania jeśli chodzi o sądy. Wszyscy ministrowie muszą to zrozumieć

Na uwagę dziennikarza, że mniej miło jest pewnie, gdy chodzi o reformę sądów, prezydent zapewnił, że partnerzy Polski rozumieją, że muszą być zmiany. "(...) Rozumieją, że musimy zmienić sądownictwo, przede wszystkim usuwając resztki komunistycznego dziedzictwa. Często dziwią się, że dopiero teraz. Trudno im uwierzyć, że w wymiarze sprawiedliwości są jeszcze sędziowie, którzy służyli tamtemu ustrojowi w okresie stanu wojennego, czy należeli do PZPR" - powiedział Duda.

"A już przedsiębiorcy, którzy mieli styczność z Polską, doskonale wiedzą, że to, co było, jest nie do obrony, że reforma była konieczna" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • :-) 2018-01-26 09:15:45
    Gada jakby się uczył od Gierka. Sukces tez jest taki jak za Gierka - na kredyt.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA