REKLAMA

Prezydent nie spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

  • Autor: PAP/AT
  • 30 listopada 2017 11:15
Prezydent nie spotka się z Jarosławem Kaczyńskim Naturalne są kontakty między prezydentem, a szefem największego ugrupowania, które ma dzisiaj samodzielną większość w polskim parlamencie - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Jeżeli spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim będzie potrzebne, to postaramy się je odbyć jak najszybciej - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Duda był pytany podczas wizyty w Wietnamie, czy planuje porozmawiać z szefem PiS na temat sejmowych prac nad projektami ws. KRS i SN.

"Mam nadzieję, że nie będzie takiej pilnej potrzeby, by organizować jakieś ekstra spotkanie w tej sprawie, natomiast chcę jedną rzecz mocno zaznaczyć - po pierwsze, że debata jest prowadzona; druga sprawa - zarówno prezes Jarosław Kaczyński, jak i ja swego czasu, wyznaczyliśmy naszych przedstawicieli, by dyskutowali nad tym i te dyskusje się odbyły, w zasadzie trwają, można powiedzieć, w tej chwili na bieżąco" - podkreślił prezydent.

Czytaj też: Jarosław Kaczyński premierem i większa władza dla prezydenta Andrzeja Dudy?

Jak zaznaczył, w sprawie projektów trwa "normalna debata parlamentarna, naturalna w demokracji".

"Tak samo jak naturalne są kontakty między prezydentem, a szefem największego ugrupowania, które ma dzisiaj samodzielną większość w polskim parlamencie" - powiedział Andrzej Duda. "Na pewno dojdzie jeszcze do niejednego spotkania pomiędzy panem premierem Jarosławem Kaczyńskim a mną, bo taka jest natura, to jest po prostu potrzebne, by dobrze kierować sprawami państwa" - podkreślił.

"W szczegółach nie ma w tej chwili zaplanowanego spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, natomiast jesteśmy umówieni, że jeżeli takie spotkanie będzie potrzebne, to postaramy się je odbywać wtedy jak najszybciej, jeżeli zaistnieje taka potrzeba" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA