REKLAMA

Prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie w Zakopanem

  • Autor: PAP/AT
  • 22 stycznia 2017 09:50
Prezydent otworzył charytatywne zawody narciarskie w Zakopanem Prezydenta w III edycji charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2017” (Andrzej Duda, fot.twitter.com/prezydentpl)

• Prezydent Andrzej Duda otworzył w Zakopanem charytatywne zawody narciarskie zjeżdżając jako kapitan drużyny, w której skład wchodzi czołówka polskich narciarzy – olimpijczyków.
• Dochód z imprezy wesprze niepełnosprawnych sportowców.

To już trzecia edycja charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim "12H Slalom Maraton Zakopane 2017". To wydarzenie wspierające podopiecznych fundacji Handicap Zakopane, podczas której narciarze ustanawiają rekord Guinnessa w jeździe na nartach non stop przez 12 godzin.

"Serdecznie dziękuję, że jesteście państwo tutaj, że poświęcacie niedzielę, aby wziąć udział w tych zawodach. Mamy do przejechania co najmniej 603 km, bo poprzedni rekord to 602 km. Mam nadzieję, że państwo podołacie" - mówił tuż przed rozpoczęciem maratonu prezydent.

Prezydent podziękował za zorganizowanie tego wydarzenia i za popularyzowanie narciarstwa.

"Aby jak najwięcej ludzi w ten zdrowy, sportowy sposób spędzało czas. Życzę wszystkim powodzenia i abyśmy z uśmiechem zakończyli te zawody, wtedy kiedy rekord zostanie już pobity" - mówił przed pierwszym zjazdem prezydent.

III edycja charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim „12H Slalom Maraton Zakopane 2017” (fot.twitter.com/prezydentpl)

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula podziękował prezydentowi za to, że "na wszystkie prośby władz miasta odpowiada pozytywnie z pełnego serca z otwartością dla nas". "Robi pan to z serca dla tych, którzy otrzymają konkretną pomoc" - mówił Dorula.

"Chcemy przejechać jak najwięcej kilometrów na nartach, bo mamy w tym wielki cel. Chcemy pozyskać środki na działania fundacji Handicap Zakopane. Im więcej przejedziemy kilometrów tym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych dla niepełnosprawnych sportowców" - wyjaśniła prezes fundacji, olimpijka Małgorzata Tlałka-Długosz.

Sponsor zawodów, grupa PZU przekaże pieniądze za każdy przejechany na nartach kilometr. Na trasie narciarskiej na polanie Szymoszkowej pojawią się utytułowani narciarze, mistrzowie Polski i olimpijczycy. Narciarski maraton potrwa do godziny 20.00 i wówczas okaże się, czy dotychczasowy rekord przejechanych na nartach kilometrów został pobity.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • kuligsankami 2017-01-22 16:30:47
    Brawo Pan Burmistrz Zakopanego i Prezydent Duda.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA