REKLAMA

Prezydent po wetach apeluję o spokój i rozwagę do PiS i opozycji

  • Autor: PAP/GP
  • 24 lipca 2017 11:08
Prezydent po wetach apeluję o spokój i rozwagę do PiS i opozycji Andrzej Duda: - Od obalania władzy są wybory; władzę obala się w wyborach. (fot.:Kancelaria Prezydenta RP/prezydent.pl)

- Apeluję o spokój i rozwagę zarówno do tych, którzy mają dzisiaj większość parlamentarną, jak i do polityków opozycji - mówił w poniedziałek (24 lipca) prezydent Andrzej Duda, który podjął decyzję o zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS.

- Państwo, które jest targane niepokojami, państwo, które jest targane wojną polityczną nie jest państwem, które może się rozwijać tak, jak mogłoby się rozwijać, gdyby było państwem spokojnym - mówił prezydent Duda. - Dlatego ja o ten spokój i rozwagę apeluję, zarówno do tych, którzy w Polsce stanowią prawo, zarówno do tych, którzy mają dzisiaj większość parlamentarną, jak i do polityków opozycji - dodał.

Mówiąc o politykach, którzy składali w Sejmie ślubowanie i mają być ludźmi odpowiedzialnymi, prezydent powiedział: "wychodzą i nawołują do rozruchów; wychodzą i nawołują do popełniania przestępstw".

Czytaj też: Paweł Kukiz podziękował za weta

- Jest różnica pomiędzy nawoływaniem do popełniania przestępstw, do rozruchów, do de facto walk ulicznych, a tym żeby nawoływać do demonstracji. Demonstracja jest czymś uprawnionym w demokratycznym państwie. Rozruchy, nawoływanie do obalania władzy - nie - oświadczył.

- Od obalania władzy są wybory; władzę obala się w wyborach, a nie na ulicy; na ulicy można demonstrować, okazywać swoje niezadowolenie - dodał Andrzej Duda.

- Dlatego bardzo proszę, żeby politycy przede wszystkim opozycji, których wypowiedzi w ostatnich dniach przekroczyły absolutnie jakąkolwiek barierę zdrowego rozsądku, opamiętali się" - powiedział prezydent. "Apeluję zresztą o to do jednej i drugiej strony, zdając sobie sprawę z tego, że oceny mojej decyzji mogą być krytyczne, zarówno wśród polityków, jak i wśród społeczeństwa - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • sara 2017-07-24 17:39:24
    Jest Pan oszustem Panie Prezydencie .! Wstyd mi że dałam się oszukac przez Pana ,Pana obietnicami wyborczymi.Choć to Pan raczej powinien się wstydzić przed Polakami że tak okrutnie Oszukał Naród dając puste obietnice.Więcej już na Pana nie zagłosuję. Bardzo współczuję Partii PIS że wystawiła takiego kandydata na Prezydenta Polski.!!!
  • Krynicki 2017-07-24 12:26:40
    hahahahahaha, hahhaha ciekawe co na to szalona kryśka P. z niejakiego PiS-u. Z ciekawością czekam na jej wpis w sieci, ahahahahah, ahahahhahahah, hahahha , bardzo mnie ten wpis ciekawi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA