REKLAMA

Prezydent podpisał inicjatywę legislacyjną z zakresu oświaty polonijnej

  • Autor: PAP/JS
  • 02 maja 2016 12:12
Prezydent podpisał inicjatywę legislacyjną z zakresu oświaty polonijnej Uroczystość podpisania odbyła się w Belwederze (fot. prezydent.pl)

• W poniedziałek (2 maja) w Dniu Polonii prezydent Andrzej Duda podpisał pierwszą inicjatywę legislacyjną Prezydenta RP z zakresu oświaty polonijnej.
• Uroczystość podpisania odbyła się w Belwederze.

Uczestniczyli w niej także małżonka prezydenta Agata Korhnhauser-Duda oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Obchodzony 2 maja Dzień Polonii i Polaków za granicą zainicjował Senat w 2002 r. "w uznaniu wielowiekowego wkładu Polonii w odzyskiwanie przez Polskę niepodległości; za wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc krajowi w najtrudniejszych momentach, w celu potwierdzenia więzi z Macierzą i jedności wszystkich Polaków".

Zobacz też: Uroczyste podniesienie flagi na Zamku Królewskim

Po południu w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Rady Polonii Świata z udziałem szefa gabinetu prezydenta Adama Kwiatkowskiego. Następnie Kwiatkowski w Pałacu Prezydenckim otworzy wystawę historycznych sztandarów Związku Polaków w Niemczech. Planowane jest wystąpienie szefa gabinetu prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA