REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą monitoringu programów lekowych

  • Autor: PAP/JS
  • 13 czerwca 2016 15:18
Prezydent podpisał ustawę dotyczącą monitoringu programów lekowych Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mieć więcej czasu na dopracowanie systemu monitorowania programów lekowych (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mieć więcej czasu na dopracowanie systemu monitorowania programów lekowych - zakłada ustawa, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Termin został przesunięty z czerwca br. na czerwiec 2017 r.

Nowelizacja ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw przewiduje dwie zmiany. Pierwsza z nich dotyczy zmiany terminu, w jakim prezes Narodowego Funduszu Zdrowia ma dostosować system monitorowania programów lekowych. Termin ten miał wynosić 6 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy, ustawa zakłada wydłużenie go do 18 miesięcy.

Zobacz też: Konstanty Radziwiłł zapowiada zmiany w systemie zdrowia

Resort zdrowia tłumaczył, że część programów lekowych nie została wprowadzona do systemu monitoringu, zaś sam termin zgrany jest z innymi terminami wejścia w życie kilku artykułów ustawy o finansowaniu świadczeń ze środków publicznych.

Druga zmiana ma umożliwić dokonywanie zmian rozporządzenia ministra zdrowia z 28 października 2015 r. ws. recept wystawianych przez pielęgniarki i położne, zanim przygotowane zostanie docelowe rozporządzenie wydawane na podstawie ustawy prawo farmaceutyczne. "Zmiana ta ma charakter czysto legislacyjny" - zapewniali autorzy nowelizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA