REKLAMA

Prezydent podziękuje oficerom za ochronę szczytu NATO i ŚDM

  • Autor: GP/PAP
  • 02 września 2016 10:08
Prezydent podziękuje oficerom za ochronę szczytu NATO i ŚDM Głównym gościem ŚDM w Krakowie był papież Franciszek. (fot.: Grzegorz Jakubowski/KPRP/prezydent.pl)

• Andrzej Duda podziękuje osobiście oficerom zaangażowanym w koordynację ochrony ŚDM i szczytu NATO w Warszawie.
• Spotkanie prezydenta z funkcjonariuszami odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w sobotę (3 września).
• W sierpniu premier podsumowała organizację ŚDM i dziękowała Polakom za przyjmowanie pielgrzymów w swoich domach.

Kancelaria Prezydenta informuje, że Andrzej Duda w sobotę (3 września) spotka się z funkcjonariuszami służb podległych MSWiA, którzy zabezpieczali szczyt NATO w Warszawie oraz Światowe Dni Młodzieży (ŚDM). Będą to policjanci, koordynatorzy akcji z lipca, w wyniku której udało się nie dopuścić do poważniejszych incydentów lub utrudnień w czasie letnich ważnych spotkań.

Spotkanie odbędzie się o 13.15 w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

ŚDM w Krakowie, logistycznym osiągnięciem pod względem bezpieczeństwa

W sierpniu, gdy udało się z sukcesem zamknąć ŚDM, podsumowano działania służb. W operacji brali udział wojskowi, policjanci, inne służby mundurowe.

Szefowa rządu na konferencji prasowej podsumowującej ŚDM dziękowała uczestnikom - "młodym ludziom, którzy zjechali do Krakowa z całego świata" - a także "polskim rodzinom, które przyjęły pielgrzymów" oraz wolontariuszom.

Czytaj też: Służby celne intensywnie działały w czasie ŚDM

- Młodzież z całego świata wyniosła niesamowite piękne wrażenia z pobytu w Polsce, właśnie przez pryzmat mieszkania, bycia, znajomości, poznania polskich rodzin. To, jak ciepło zostali przyjęci, to ogromna zasługa Polaków - mówiła Szydło. Premier zauważyła, że młodzież uczestniczyła w Polsce w wielkim święcie radości, religijnym święcie młodości; pokazała, że wartości, które związane są z wiarą, z Kościołem, są dla niej najważniejsze.

Według premier Światowe Dni Młodzieży to "święto radości, święto młodzieży, święto przede wszystkim ludzi wiary".

- Usłyszeliśmy wiele ważnych słów; usłyszeliśmy wiele ważnych myśli, które powinniśmy w tej chwili wszyscy przemyśleć; zastanowić się, rozważyć, ale przede wszystkim, tak jak mówił Ojciec Święty, otworzyć nasze serca, otworzyć nasze serca na drugiego człowieka, budować wspólnotę. To wielka nauka, która płynie również z tego czasu - powiedziała premier.

Co ciekawe, 3,5 tysiąca strażaków-ochotników zabezpieczało Światowe Dni Młodzieży - informował także w sierpniu prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA