REKLAMA

Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany

  • Autor: PAP/mzk/kno/kon/mok/ je/
  • 23 października 2015 17:16
Prezydent: Polska potrzebuje dobrej zmiany Andrzej Duda (fot. Radosław Czarnecki, Wikipedia/CC BY-SA 4.0)

Polska potrzebuje dobrej zmiany; w kraju demokratycznym taka zmiana jest możliwa tylko poprzez akt wyborczy - powiedział w piątek w Pszczynie na Śląsku prezydent Andrzej Duda. Zaapelował do Polaków o udział w niedzielnych wyborach parlamentarnych.

Prezydent podkreślił, że w demokracji nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jego decyzja demokratyczna wpływa na rzeczywistość.

"Wygrałem wybory mówiąc o tym, że chcę naprawy rzeczywistości i dzisiaj też jestem do niej zdeterminowany. Wierzę, że wygrałem te wybory właśnie dlatego, że naprawy Rzeczypospolitej potrzebuje dzisiaj w Polsce bardzo wielu ludzi" - powiedział Duda na spotkaniu z mieszkańcami Pszczyny.

"Jeżeli mówimy o naprawie Rzeczypospolitej, to mówimy o tym, że potrzebna nam jest dobra zmiana. W kraju demokratycznym, w którym sprawy prowadzone są uczciwie takiej dobrej zmiany można dokonać tylko i wyłącznie poprzez akt wyborczy; tylko poprzez akt wyborczy można także wyrazić swoje niezadowolenie, albo swoje poparcie dla jakichś pomysłów, idei, dla czyjejś działalności" - zaznaczył prezydent.

Duda stwierdził, że w Polsce niezwykle potrzebna jest wspólnota. "Tę wspólnotę jesteśmy w stanie odbudować tylko wtedy, gdy będziemy razem. Tylko wtedy także, kiedy władza w Polsce będzie miała silną legitymację i gdy będziemy zdecydowanie mówili 'nie' wszelkim przejawom nienawiści, poniżania, także w polityce" - mówił prezydent.

"Mówią, że ryba psuje się od głowy. Niech i naprawia się od głowy. Niech się naprawia od uczciwej władzy, która da przykład szacunku do siebie nawzajem, a przede wszystkim do ludzi" - dodał Duda.

Prezydent zachęcał także do pójścia do wyborów. "Pokażmy, że interesuje nas demokracja, że interesuje nas nasze państwo" - apelował.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA