REKLAMA

Prezydent pożegna „Inkę” i „Zagończyka”

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 22 sierpnia 2016 13:07
Prezydent pożegna „Inkę” i „Zagończyka” Jak informuje Kancelaria Prezydenta, przewidziane jest wystąpienie Andrzeja Dudy. (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Danuty Siedzikówny, ps. Inka i Feliksa Selmanowicza, ps. Zagończyk.

Prezydent weźmie udział w mszy odprawionej 28 sierpnia, o godz. 13 w Bazylice Mariackiej, a także w uroczystości na Cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku. Jak informuje Kancelaria Prezydenta, przewidziane jest wystąpienie Andrzeja Dudy.

Uroczystości pogrzebowe działaczy AK, bohaterów konspiracji zabitych w 1946 r. będą mieć charakter pogrzebu państwowego. W dzień, na który je zaplanowano - 28 sierpnia br. - przypada 70. rocznica wykonania wyroku śmierci na bohaterach. Pochówek bohaterów będzie wspólny, o czym zdecydowały ich rodziny.

Czytaj też: Ziobro wydał prokuratorom wytyczne dot. zwalczania pożyczek lichwiarskich

Dzień wcześniej, w sobotę 27 sierpnia, w Kaplicy Królewskiej Bazyliki Mariackiej, w godzinach 17-22 mają zostać wystawione trumny ze szczątkami bohaterów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA