REKLAMA

Prezydent przedstawi propozycje zmian w Radzie Dialogu Społecznego

  • Autor: PAP/AT
  • 19 czerwca 2017 12:28

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że jest gotów przedstawić parlamentowi, jako swoją inicjatywę ustawodawczą przygotowane w ramach Rady Dialogu Społecznego propozycje zmian ustawowych dotyczących jej funkcjonowania.

Prezydent złożył taką deklarację podczas posiedzenia plenarnego RDS zorganizowanego w Pałacu Prezydenckim. Poświęcone jest ono m.in. przyszłości dialogu społecznego w Polsce i propozycjom zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.

Duda podziękował członkom Rady Dialogu Społecznego za to, że zajmowali się prezydenckimi projektami ustaw. "Dziękuję za debatę nad nimi. Dziękuję za to, że państwo poświęciliście ten czas" - powiedział.

Prezydent podziękował RDS także za to, że zespół ekspertów pracujący w jej ramach wypracował propozycje zmian w funkcjonowaniu Rady.

"Wiem, że zostały przygotowane propozycje zmian ustawowych w tym zakresie. Będziemy nad tymi propozycjami dyskutowali. Także i za to dziękuję. I tak jak wcześniej to było zapowiadane, oczywiście, jako Prezydent Rzeczypospolitej, a zarazem w jakimś sensie patron Rady Dialogu Społecznego, będę gotów takie wypracowane propozycje - będące właśnie pewnym konsensusem tutaj, w ramach Rady - parlamentowi w ramach prezydenckiej inicjatywy ustawodawczej przedstawić" - powiedział.

Wyraził nadzieję, że poniedziałkowe (20 czerwca) obrady Rady Dialogu Społecznego będą owocne. "Zawsze się ogromnie cieszę, kiedy Rada do Pałacu Prezydenckiego przychodzi i wtedy, kiedy murach tego budynku ten dialog społeczny, tak niezwykle ważny dla Rzeczypospolitej, się toczy" - zaznaczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA