REKLAMA

Prezydent przybył do Kanady

  • Autor: PAP/JS
  • 09 maja 2016 08:07
Prezydent przybył do Kanady W poniedziałek (9 maja) w Toronto prezydent rozpocznie wizytę od złożenia wieńca pod Pomnikiem Katyńskim (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Prezydent Andrzej Duda w niedzielę (8 maja) wieczorem czasu lokalnego przybył do Toronto.
• Podczas czterodniowej wizyty spotka się z premierem Justinem Trudeau i gubernatorem generalnym Kanady Davidem Lloydem Johnstonem.
• Odwiedzi też miejsca ważne dla Polonii.

Prezydentowi towarzyszy małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Wizyta odbywa się m.in. w związku z lipcowym szczytem NATO w Warszawie. Jednym z tematów dwustronnych spotkań będzie wzmocnienie wschodniej flanki NATO, polityka klimatyczna, relacje gospodarcze, Ukraina - zapowiadał w rozmowie z dziennikarzami prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Czytaj też: Ćwiczenia NATO w Polsce, dlaczego tak ekscytują?

"Kanada jest bardzo ważnym, drugim transatlantyckim partnerem sojuszniczym w ramach NATO. Ważne, by Kanada aktywnie uczestniczyła w decyzjach szczytu warszawskiego, także w sensie praktycznym, czyli obecności wojsk kanadyjskich, kanadyjskiego sprzętu bojowego na wschodniej flance" - powiedział.

W poniedziałek (9 maja) w Toronto prezydent rozpocznie wizytę od złożenia wieńca pod Pomnikiem Katyńskim. Następnie para prezydencka odwiedzi Polski Cmentarz Wojskowy w miejscowości Niagara-on-the-Lake, gdzie odbędzie się ceremonia przekazania flagi opiekunom polskiego cmentarza.

Prezydent z małżonką odwiedzą w mieście Mississauga polski kościół pw. św. Maksymiliana Kolbe; zaplanowano wystąpienie prezydenta. Para prezydencka spotka się też z Polonią w Polskim Centrum Kultury im. św. Jana Pawła II.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA