REKLAMA

Prezydent Putin został wezwany do nałożenia sankcji na Warszawę

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lipca 2017 10:40
Prezydent Putin został wezwany do nałożenia sankcji na Warszawę Władimir Putin jest liderem Rosji od kiedy zastąpił Borysa Jelcyna, pierwszego prezydenta Federacji i polityka, który jawnie przyczynił się do upadku ZSRR. (fot.:kremlin.ru)

Izba wyższa parlamentu Rosji, Rada Federacji, zwróciła się we wtorek (25 lipca) do prezydenta Władimira Putina, by zlecił organom władz przedstawienie propozycji dotyczących możliwych "działań o charakterze ograniczającym" w sferach współpracy dwustronnej z Polską.

Ewentualne "działania o charakterze ograniczającym" - jak napisano we wniosku - mogą też dotyczyć polskich parlamentarzystów - "inicjatorów ustawy z 1 kwietnia 2016 roku, o zakazie propagowania komunizmu (...), a także innych osób fizycznych i prawnych".

Rada Federacji zwraca się do prezydenta Rosji "z propozycją, by zażądać od strony polskiej bezwzględnego realizowania traktatu z 22 maja 1992 roku (o przyjaznej i dobrosąsiedzkiej współpracy)" - głosi apel Rady Federacji. Został on przyjęty jednomyślnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA