REKLAMA

Prezydent Senegalu rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce

  • Autor: PAP/MN
  • 27 października 2016 11:46
Prezydent Senegalu rozpoczął oficjalną wizytę w Polsce Punktem wizyty będzie otwarcie przez prezydenta Dudę i prezydenta Salla Polsko-Senegalskiego Forum Gospodarczego. (fot. Twitter)

• Od ceremonii oficjalnego powitania rozpoczęła się w czwartek (27 października) wizyta w Polsce prezydenta Senegalu.
• Macky Sall spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i premier Beatą Szydło.
• Sall i Duda otworzą Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze.

Po ceremonii oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbędzie się rozmowa w "cztery oczy" prezydenta Dudy i prezydenta Salla, po której rozpoczną się rozmowy plenarne obu delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów.

Później w obecności prezydentów podpisane zostaną dokumenty dotyczące współpracy obu państw, po czym przywódcy spotkają się z mediami.

Kolejnym punktem wizyty będzie złożenie wieńca przez prezydenta Senegalu na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Po południu prezydent Sall spotka się z premier Beatą Szydło oraz marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim.

Kolejnym punktem wizyty będzie otwarcie przez prezydenta Dudę i prezydenta Salla Polsko-Senegalskiego Forum Gospodarczego. Zaplanowano wystąpienia obu przywódców.

Wieczorem prezydent Sall zostanie przyjęty przez prezydenta Dudę na obiedzie oficjalnym wydanym na jego cześć w Pałacu Prezydenckim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA