REKLAMA

Prezydent spotka się z szefami służb

  • Autor: PAP/JS
  • 22 marca 2016 14:05
Prezydent spotka się z szefami służb Prezydent wpisał się do księgi kondolencyjnej (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Prezydent Andrzej Duda o godz. 14 w siedzibie BBN spotka się z koordynatorem ds. służb specjalnych ministrem Mariuszem Kamińskim oraz szefami ABW, AW i Rządowego Centrum Legislacji - poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.
• Po spotkaniu ok. godz. 14.30 prezydent RP Duda wygłosi oświadczenie dla mediów.

Liczba ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli wzrosła do 34, z czego 20 osób zginęło w metrze, a 14 na lotnisku - poinformował we wtorek belgijski publiczny nadawca VRT. Wcześniej podawano, że z stolicy Belgii zginęło 28 ludzi.

Pierwszy atak miał miejsce przed godziną 8 rano na lotnisku Zaventem w belgijskiej stolicy, gdzie doszło do podwójnej eksplozji. Kolejny zamach nastąpił dwie godziny później w wagonie metra na stacji Maelbeek w pobliżu siedzib instytucji UE.

Czytaj też: Beata Szydło po posiedzeniu RCB: Polscy obywatele mogą czuć się bezpiecznie

"Musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych; nie możemy dać się pokonać brutalnej przemocy" - oświadczył prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do zamachów, do których doszło w Brukseli.

"Kto wie, co będzie; tego nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, ale jednego jestem stuprocentowo pewien, że musimy stać razem w obronie naszych europejskich wartości, w obronie naszych fundamentów kulturowych. Musimy być solidarni zarówno z Belgami, jak i wszyscy razem w Europie. Nie możemy się dać pokonać nawet brutalnej przemocy" - podkreślił prezydent.

Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z muzykami z Orkiestry Symfonicznej z Hamburga. Prezydent podkreślił, że jego wystąpienie podczas tego spotkania miało być zupełnie inne, jednak zmieniły je tragiczne wydarzenia w stolicy Belgii.

Andrzej Duda zaznaczył, że po tym, jak dowiedział się o zamachach w Belgii, miał myśl, by odwołać to spotkanie, jednak potem zmienił zdanie. Podziękował muzykom za to, że przybyli do Pałacu Prezydenckiego. Jak zaznaczył, swoją twórczością i pracą artystyczną reprezentują fundamentalne dla Europy wartości.

Prezydent Duda złożył kwiaty przed ambasadą Belgii

Prezydent złożył kwiaty przed ambasadą Belgii w Warszawie. Akty terroryzmu wymierzone w niewinne ofiary oraz fundamentalne wartości, na których zbudowana została Europa, wymagają wspólnej reakcji - napisał do króla Belgów Filipa I. Przed belgijską ambasadą z prezydentem spotkała się ambasador Belgii w Polsce Colette Taquet.

"Jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o zamachach bombowych w Brukseli. Akty terroryzmu wymierzone w niewinne ofiary oraz fundamentalne wartości, na których zbudowana została Europa, wymagają wspólnej reakcji. Wobec niczym nieuzasadnionej przemocy, musimy solidarnie bronić naszej cywilizacji" - napisał prezydent w depeszy kondolencyjnej.

"Zapewniam Waszą Królewską Mość, że w tych bolesnych i trudnych chwilach, łączymy się w żałobie i modlitwie z rodzinami ofiar. Jesteśmy myślami ze wszystkimi, którzy ucierpieli wskutek zamachów" - czytamy w depeszy kondolencyjnej.

"Proszę przyjąć, w imieniu Narodu Polskiego i moim własnym, wyrazy najgłębszego współczucia" - napisał prezydent.

Kondolencje rodzinom ofiar prezydent Duda złożył także na Twitterze. "Jestem zszokowany informacjami o zamachach w Brukseli. Wojna z terrorem jest naszym wspólnym obowiązkiem. Kondolencje dla rodzin Ofiar" - napisał prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA