REKLAMA

Prezydent spotkał się w Warszawie z wiceprezydentem Iranu

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 17:55
Prezydent spotkał się w Warszawie z wiceprezydentem Iranu Rozmowa polskiego prezydenta z irańskim wiceprezydentem dotyczyła obszarów gospodarczych, w których ta współpraca mogłaby się rozwinąć (Fot. Shutterstock)

Prezydent Andrzej Duda w Warszawie spotkał się z wiceprezydentem Iranu; rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej i w zakresie badań naukowych - poinformował  prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

"Teraz, gdy Iran podpisał porozumienia odblokowujące sankcje, jest dzisiaj krajem, który się rozwija, poszukuje nowych partnerów. W Iranie obecny jest PGNiG. Liczymy na to, że będzie możliwe otwarcie połączenia lotniczego LOT-u do Teheranu. To by otworzyło możliwości dynamicznego rozwoju relacji gospodarczych" - powiedział prezydencki minister.

Dodał, że rozmowa polskiego prezydenta z irańskim wiceprezydentem dotyczyła obszarów gospodarczych, w których ta współpraca mogłaby się rozwinąć. Kolejny obszar to współpraca badawcza w zakresie naukowych badań nuklearnych - powiedział Szczerski.

Czytaj też: Prezydent o ekshumacji: Decyduje prokuratura, przepisy obowiązują od dawna

Poinformował, że Salehi przekazał Dudzie zaproszenie do złożenia wizyty w Iranie od irańskiego prezydenta Hasana Rowhaniego. "Prezydent przyjął zaproszenie. Termin wizyty będzie ustalany. Wiadomo, że wizyta nie odbędzie się szybko" - dodał.

14 lipca 2015 roku sześć mocarstw - USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy - osiągnęły porozumienie z Iranem, mające na celu ograniczenie programu nuklearnego tego kraju.

Umowa przewiduje, że Iran zrezygnuje z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie sankcji nałożonych na ten kraj przez Zachód. Miało to nastąpić dopiero wówczas, gdy Iran spełni wszystkie warunki umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA