REKLAMA

Prezydent spotkał się z mniejszościami narodowymi i etnicznymi

  • Autor: PAP/GP
  • 26 kwietnia 2016 12:12
Prezydent spotkał się z mniejszościami narodowymi i etnicznymi Andrzej Duda: Dziękujemy za wkład w rozwój naszego kraju, który od pokoleń wnosicie. Rzeczpospolita jest wam, jako obywatelom i pokoleniom waszych rodzin, ogromnie wdzięczna. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

• Jesteście tutaj u siebie, mieszkacie na ziemi, która była w posiadaniu waszych pradziadów, dziadów, ojców - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami mniejszości narodowych i etnicznych.
• Dodał, że mogą oni budować dobry wizerunek Polski za granicą.

Prezydent przyznał, że niektóre z tych osób mogą mieć poczucie, że mają dwie ojczyzny - w kraju i poza granicami Polski, gdzie mieszka część ich rodzin.

- Jesteście tutaj u siebie, mieszkacie na ziemi, która była w posiadaniu waszych pradziadów, dziadów, ojców. A dzisiaj to wy jesteście tą cząstką waszej rodziny, która nadal tutaj żyje - powiedział.

Podkreślił, że wielu Polaków zdecydowało się pozostać na swojej ojcowiźnie i tworzyć wielką część polskiej wspólnoty polskiej, bo wspólnoty obywateli polskich.

Zaznaczył, że wielu krewnych tych osób zginęło, broniąc niepodległości i wolności Polski.

- Dlatego właśnie trzeba wzywać do jedności, dlatego trzeba wzywać przede wszystkim do wzajemnego szacunku. Szacunku również dla pewnej odrębności kulturowej, bo tych odrębności kulturowych w dziejach naszego kraju było mnóstwo i one budowały naszą kulturę, którą dzisiaj szeroko nazywamy kulturą polską. Kulturą polską, bo ona jest w Polsce i składa się z wielu różnorodności, które wzajemnie się przeplatały - mówił.

Przeczytaj: Czy Polska jest w stanie obronić się przed terroryzmem? Wywiad

Prezydent powiedział, że chciałby, aby osoby te były ambasadorami Polski i budowały jej dobry wizerunek zagranicą.

- Dziękujemy za wkład w rozwój naszego kraju, który od pokoleń państwo wnosicie i chcę powiedzieć: Rzeczpospolita jest wam, jako obywatelom i pokoleniom waszych rodzin, ogromnie wdzięczna, bo wiele wspólnej krwi wsiąkło w tą ziemię po to, żeby Polska mogła istnieć i ona jest nasza wspólna - powiedział prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA