REKLAMA

Prezydent uda się w czwartek do Polkowic na spotkanie z zarządem kopalni Rudna

  • Autor: PAP/JS
  • 30 listopada 2016 22:07
Prezydent uda się w czwartek do Polkowic na spotkanie z zarządem kopalni Rudna Prezydent spotka się także prawdopodobnie z ratownikami, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda, w czwartek (1 grudnia) po powrocie do kraju z wizyty w Szwecji, uda się do Polkowic, chce spotkać się m.in. z zarządem kopalni KGHM Rudna, w której doszło do katastrofy - poinformował dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski.

W rezultacie silnego, samoistnego, wstrząsu, do którego doszło we wtorek wieczorem, zginęło 8 górników, a 9 zostało poszkodowanych. Akcja ratunkowa trwała prawie dobę. W KGHM ogłoszono czterodniową żałobę.

"Pan prezydent jutro zmienia swoje plany. Po powrocie do Polski ląduje we Wrocławiu i uda się na miejsce katastrofy górniczej, gdzie ma zamiar spotkać się m.in. z zarządem kopalni Rudna, w której ta tragiczna katastrofa miała miejsce" - powiedział dziennikarzom Magierowski, który towarzyszy prezydentowi podczas wizyty w Szwecji.

Dodał, że prezydent "spotka się także prawdopodobnie z ratownikami, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA