REKLAMA

Prezydent wręczy nominacje generalskie ośmiu oficerom

  • Autor: PAP/jm
  • 10 sierpnia 2016 18:27
Prezydent wręczy nominacje generalskie ośmiu oficerom Według stanu na lipiec w liczącym ok. 100 tys. żołnierzy Wojsku Polskim jest 67 generałów. W poniedziałek (15 sierpnia) prezydent Andrzej Duda wręczy nominacje generalskie ośmiu osobom. (fot. KPRM)

• Prezydent Andrzej Duda wręczy w poniedziałek (15 sierpnia) nominacje generalskie ośmiu oficerom.
• Do stopnia generała broni zostaną awansowani I zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. dyw. Michał Sikora i inspektor Wojsk Lądowych w dowództwie generalnym gen. dyw. Leszek Surawski.

O awansach generalskich, które zostaną wręczone z okazji święta Wojska Polskiego, poinformowało w środę (10 sierpnia) Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

Jak poinformowano, trzech oficerów otrzyma awans na stopień generała dywizji. Będą to dowódcy 12 i 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Rajmund Andrzejczak i gen. bryg. Marek Sokołowski oraz dowódca Połączonego Centrum Działań Bojowych NATO w Stavanger w Norwegii gen. bryg. Andrzej Reudowicz.

Od poniedziałku (15 sierpnia) w Wojsku Polskim będzie też trzech nowych generałów brygady. Awans do tego stopnia otrzymają: dowódca Garnizonu Warszawa płk Robert Głąb, szef zarządu wojsk aeromobilnych i zmotoryzowanych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych płk Wojciech Marchwica oraz dyrektor Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia w MON i jednocześnie szef Służby Zdrowia WP płk Stanisław Żmuda.

Uroczystość wręczenia nominacji generalskich odbędzie się w poniedziałek o godz. 11 na dziedzińcu Belwederu. Równocześnie prezydent Duda wręczy medale i odznaczenia państwowe, a także pożegna generałów kończących zawodową służbę wojskową.

Według stanu na lipiec w liczącym ok. 100 tys. żołnierzy Wojsku Polskim jest 67 generałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA