REKLAMA

Prezydent wręczył akty powołania członkom Rady Polityki Pieniężnej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 lutego 2016 14:31
Prezydent wręczył akty powołania członkom Rady Polityki Pieniężnej Prezydent Andrzej Duda wręczył Łukaszowi Hardtowi oraz Kamilowi Zubelewiczowi akty powołania w skład Rady Polityki Pieniężnej (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Prezydent Andrzej Duda wręczył Łukaszowi Hardtowi oraz Kamilowi Zubelewiczowi akty powołania w skład Rady Polityki Pieniężnej.

- Chciałbym, żebyście panowie traktowali to jako zobowiązanie. Zobowiązanie przede wszystkim wobec Rzeczypospolitej, ale także wobec Prezydenta RP – podkreślił prezydent, zwracając się do nowo powołanych członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Przypomniał, że RPP jest ciałem kolegialnym, składającym się z 9 członków: 3 wybieranych przez prezydenta, 3 przez Sejm, 3 przez Senat. – Jest więc to miejsce debaty i dyskusji na temat zadań, które są ogromnie ważne dla funkcjonowania polskiego państwa – mówił prezydent. - Jestem przekonany, że wniesiecie panowie do Rady z jednej strony młodego ducha, a z drugiej - wielką wiedzę i doświadczenie – dodał.

Dr hab. Łukasz Hardt jest kierownikiem Katedry Ekonomii Politycznej na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w ekonomii kosztów transakcyjnych, ekonomii instytucji i regulacji, a także metodologii i filozofii ekonomii. Pracował w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN, był gościnnym profesorem na Uniwersytecie w Cambridge, odbył staże badawcze na uniwersytetach w Londynie, Helsinkach i Mediolanie. Wchodzi w skład Komitetu Naukoznawstwa Polskiej Akademii Nauki, a od października 2015 jest członkiem powołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju.

Dr Kamil Zubelewicz jest ekonomistą i prawnikiem, od 2015 r. prorektorem ds. dydaktycznych w Collegium Civitas w Warszawie. Zajmuje się finansami publicznymi, funduszami celowymi oraz podatkowymi i niepodatkowymi obciążeniami przedsiębiorstw. W latach 2008-2014 był adiunktem w Instytucie Studiów Politycznych PAN, a w latach 2005-2009 ekspertem Instytutu Jagiellońskiego. Współpracuje z Centrum im. Adama Smitha. Stypendysta m. in. McKinsey&Company oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA