REKLAMA

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 23 lutego 2016 15:29
Prezydent wręczył nominacje profesorskie Nominacje otrzymało 79 nauczycieli akademickich i pracowników nauki i sztuki (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

We wtorek, 23 lutego, prezydent wręczył nominacje profesorskie 78 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

- Nobla dla Rzeczypospolitej i wspięcia się na najwyższy światowy poziom, jak największej innowacyjności w pracy naukowej oraz stworzenia jak największej synergii pomiędzy nauką a gospodarką, a także wsparcia dla młodych, którzy chcą realizować karierę naukową - mówił prezydent Andrzej Duda, gratulując nowo nominowanym profesorom.

- Wierzę, że jeżeli nam się uda z czasem taką drogę działania wypracować, to będziemy tworzyli w tym elemencie nauki to, co dla mnie jest niezwykle istotne – z jednej strony życzliwą wzajemnie wspólnotę akademicką, z drugiej wspólnotę akademicką, która w walnym stopniu przyczynia się do budowania silnego państwa. Państwa sprawnego, zasobnego, dumnego, takiego które liczy się nie tylko w Europie, ale i w świecie. Tego Rzeczypospolitej, Państwu i sobie życzę – dodawał prezydent.

Nominacje odebrało 78 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki. Wśród nich znaleźli się: Adam Adamkowski, profesor nauk technicznych z Instytutu Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, Maciej Bagiński, profesor nauk chemicznych z Politechniki Gdańskiej, Elżbieta Bereś-Pawlik, profesor nauk technicznych z Politechniki Wrocławskiej, Zofia Bilut-Homplewicz, profesor nauk humanistycznych z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Andrzej Biłat, profesor nauk humanistycznych z Politechniki Warszawskiej, Andrzej Bogusławski, profesor nauk technicznych z Politechniki Częstochowskiej, Krzysztof Boryczko, profesor nauk technicznych z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Adam Bosiacki, profesor nauk prawnych z Uniwersytetu Warszawskiego.

Pełna lista naukowców, którzy otrzymali nominacje tutaj.
    

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA