REKLAMA

Prezydent zapoznał się ze Strategicznym Przeglądem Obronnym

  • Autor: PAP/JS
  • 08 czerwca 2017 17:31
Prezydent zapoznał się ze Strategicznym Przeglądem Obronnym Jak podało Biuro, prezydent polecił szefowi BBN sporządzenie szczegółowej analizy modelu "Siły Zbrojne 2032" i jego finansowania (fot. BBN/twitter)

Prezydent Andrzej Duda zapoznał się w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z niejawnym raportem ze Strategicznego Przeglądu Obronnego przygotowanym przez MON - poinformowało BBN.

Jak podało Biuro, prezydent polecił szefowi BBN sporządzenie szczegółowej analizy modelu "Siły Zbrojne 2032" i jego finansowania, koncepcji kierowania obroną państwa oraz propozycji dotyczących systemu kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP.

"Prezydent zajmie stanowisko odnośnie rekomendacji zawartych w Strategicznym Przeglądzie Obronnym - w tym projektu ustawy wprowadzającej nowy system kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP - po zapoznaniu się z analizą BBN" - poinformowało Biuro.

Strategiczny Przegląd Obronny, rozpoczęty przez MON w lipcu ub. r. i zakończony w maju br. SPO stał się podstawą do wypracowania nowej koncepcji obronnej RP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA