REKLAMA

Prezydent zawetował nowelę o regionalnych izbach obrachunkowych

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lipca 2017 21:02
Prezydent zawetował nowelę o regionalnych izbach obrachunkowych Andrzej Duda (fot.prezydent.pl/Krzysztof Sitkowski)

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński. Według niego decyzja prezydenta w tej sprawie zostanie przekazana marszałkowi Sejmu w czwartek (13 lipca).

Nowelizacja ustawy o regionalnych izbach obrachunkowych - która trafiła do prezydenta pod koniec czerwca - m.in. zmienia zasady wyłaniania prezesów izb i rozszerza uprawnienia nadzorcze izb nad jednostkami samorządu terytorialnego.

To pierwsza ustawa zawetowana przez prezydenta, która została przygotowana za rządów PiS. Cztery dotychczasowe weta prezydent zgłosił w październiku 2015 r.

Odmowa podpisania ustawy przez prezydenta oznacza, że trafia ona do Sejmu do ponownego rozpatrzenia. Sejm odrzuca weto prezydenta większością trzech piątych głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Patriota 1410PL 2017-07-13 00:51:13
    Byłem w Belgii i widziałem ,jak lesbijki chcą dokonać w Polsce puczuREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA