REKLAMA

Prezydent: Zrównoważony rozwój wymaga nadrobienia dystansu przez wschodnie województwa

  • wnp.pl
  • Autor: wnp.pl/AT
  • 27 września 2017 11:34
Prezydent: Zrównoważony rozwój wymaga nadrobienia dystansu przez wschodnie województwa WKG jest odpowiedzią na uzasadnione aspiracje regionu Polski Wschodniej - powiedział prezydent (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Maciej Biedrzycki)

W zaledwie kilka lat forum w Białymstoku stało się najważniejszym spotkaniem poświęconym perspektywom rozwoju wschodnich obszarów Polski - zaznaczył prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników Wschodniego Kongresu Gospodarczego, odczytanym w trakcie uroczystej inauguracji, przez Cezarego Kochalskiego, doradcę prezydenta.

Wschodni Kongres Gospodarczy to inicjatywa o młodej metryce, ale wysokim prestiżu - zapewnił prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników kongresu, odczytanym w trakcie uroczystej inauguracji, przez Cezarego Kochalskiego, doradcę prezydenta.

W ocenie prezydenta Andrzeja Dudy w zaledwie kilka lat forum w Białymstoku stało się najważniejszym spotkaniem poświęconym perspektywom rozwoju wschodnich obszarów Polski, a o wielkim zainteresowaniu tą tematyką świadczy liczne grono uczestników kongresu.

Kongres jest odpowiedzią na uzasadnione aspiracje regionu Polski Wschodniej. Wiele tutejszych problemów ma przyczyny historyczne, co wynika z tego, że ten region ominęła industrializacja. Zrównoważony rozwój wymaga nadrobienia dystansu przez wschodnie województwa Polski, co oznacza konieczność inwestycji, zwłaszcza w infrastrukturę - czytamy w liście prezydenta.

Andrzej Duda podkreślił w swoim przesłaniu do uczestników kongresu, że wschodnia Polska pragnie się intensywnie modernizować, ale nie w sposób imitacyjny. Jego zdaniem udaje się tworzyć wschodnią, makroregionalną tożsamość gospodarczą, czemu sprzyjają prężnie rozwijające się ośrodki akademickie czy mnogość wykształconych młodych ludzi. Świadczy o tym także wybór najlepszych start-upów Polski Wschodniej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA