REKLAMA

Prof. Monika Płatek: prawo trzeba prawidłowo stosować

  • Autor: TM
  • 01 października 2015 11:00
Prof. Monika Płatek: prawo trzeba prawidłowo stosować Prof. Płatek przyznała, że pomysły zmierzające do zmiany prawa w kierunku tworzenia super sądów nad sądami są groźne. Fot. facebook.com

Nie potrzeba zmian w prawie, potrzeba nam jego restrykcyjnego respektowania - mówiła w radiowej "Jedynce" prof. Monika Płatek, kandydująca do Senatu z list Zjednoczonej Lewicy.

Prawniczka z UW odniosła się do głośnej sprawy kibica Legii Warszawa, który wyszedł z aresztu po ponad trzech i pół roku. Maciej Dobrowolski podejrzewany jest o pomoc w przemycie narkotyków z Holandii.

Pytania Rzecznika Praw Obywatelskich

Nie powinno się trafiać do aresztu, jeśli nie jest to potrzebne. Areszt jest ostatecznością. Ten pan wyszedł z aresztu dzięki temu, że nowy Rzecznik Praw Obywatelskich zadał pytania prokuraturze - zauważyła prof. Monika Płatek.

Bez względu jak będziemy się nazywali, nasze praktyki póki co są rodem z komunizmu - dodała karnistka.

Prawa nie trzeba zmieniać

Prof. Płatek przyznała, że pomysły zmierzające do zmiany prawa w kierunku tworzenia super sądów nad sądami są niezwykle groźne.

Sędziowie to są ludzie, którzy zależą od swoich szefów. Jeżeli będziemy stwarzać instytucje, które będą teoretycznie mogły całkowicie niszczyć prace sądów, to nie wiem, czy one będą sądzić jak należy - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA