REKLAMA

Projekt nowelizacji ustawy o AMW trafił do komisji

  • Autor: PAP
  • 22 września 2016 13:26
Projekt nowelizacji ustawy o AMW trafił do komisji Projekt nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego przewiduje odstąpienie od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska w drodze konkursu. (fot.amw.com.pl)

• Sejm nie zgodził się na odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu noweli ustawy o Agencji Mienia Wojskowego, który przewiduje odstąpienie od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska w drodze konkursu.
• Według premier Beaty Szydło głównym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego".

Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu - czego chciały PO, Nowoczesna i PSL - głosowało w czwartek (22 września) 197 posłów; 236 było przeciw, 5 się wstrzymało. Projekt trafił do dalszych prac w komisji.

Przed głosowaniem na sejmową trybunę weszła Szydło, która zaznaczyła, że naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego". Jak dodała, posłowie obecnej opozycji przez 8 lat "brali odpowiedzialność za sprawy państwa" i za zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa.

- Grupy interesów i afery, które się przez te 8 lat przetoczyły przez Polską są niebotyczne. My przyszliśmy po to, żeby te sprawy uporządkować, ale przede wszystkim przyszliśmy po to, by uchronić majątek Skarbu Państwa przed tym, co wy chcieliście zrobić - sprzedać wszystko - podkreśliła premier.

Jej słowom towarzyszyły okrzyki posłów opozycji: "Misiewicze, Misiewicze" nawiązujące do sprawy Bartłomieja Misiewicza, 26-letniego rzecznika MON, który został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

- Likwidować stocznie, likwidować kopalnie, prywatyzować szpitale, PKP Energetyka, nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować - kontynuowała szefowa rządu. - A wszystko to robili ci wyłaniani przez was w transparentnych konkursach menedżerowie - dodała.

- Nie powstrzymacie nas przed ochroną majątku Skarbu Państwa i przed tym, żeby to przede wszystkim Polacy decydowali o tym, czy szpitale są dostępne dla wszystkich - zaznaczyła Szydło.

Projekt nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego przewiduje odstąpienie od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska w drodze konkursu. Projekt zmierza też do przyznania AMW nowych kompetencji, w tym prawa do sprzedaży za granicę sprzętu wojskowego i wyrobów podwójnego zastosowania. Przewiduje ponadto zmiany w kompetencjach rady nadzorczej Agencji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA