REKLAMA

Projekt o ustroju Warszawy, Bochenek: Projekt będzie podlegał obróbce parlamentarnej

  • Autor: PAP/AT
  • 01 lutego 2017 10:05
Projekt o ustroju Warszawy, Bochenek: Projekt będzie podlegał obróbce parlamentarnej Klub PiS złożył do marszałka Sejmu projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy (fot.pixabay.com)

• Projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy to projekt poselski, a nie rządowy.
• Będzie on podlegał obróbce parlamentarnej - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Podkreślił, że jest to projekt poselski, nie rządowy, a jego ostateczny kształt nie jest jeszcze znany.

Bochenek był pytany w Telewizji Republika, czy projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy autorstwa PiS, był konsultowany z premier Beatą Szydło. "Jest rzeczywiście taki projekt; ten projekt będzie podlegał obróbce parlamentarnej" - odparł, dodając, że jest to projekt poselski, a nie rządowy. "Zobaczymy jaki będzie jego ostateczny kształt" - podkreślił.

"Rozumiem, że intencją pomysłodawców było przede wszystkim usprawnienie funkcjonowania obszaru aglomeracyjnego wokół Warszawy; pod względem komunikacji, ułatwienia dla mieszkańców" - mówił rzecznik rządu.

Dopytywany o zarzuty opozycji, że celem zmiany ustroju Warszawy jest przejęcie przez PiS władzy w stolicy, Bochenek odparł, że opozycja "od samego początku krytykuje wszystkie pomysły PiS-u". "Wcale nie oczekiwałem, że ten pomysł również im się spodoba" - powiedział. W jego ocenie, "trudno wskazać jakikolwiek projekt, który zyskałby poparcie ze strony polityków opozycji".

Cały artykuł czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Warszawiak 2017-02-02 19:54:54
    Jeżeli oszuści chcecie zmienić w ten sposób Warszawę to tylko przez referendum !!! To jest miasto Warszawiaków a nie wasze, Oni muszą wyrazić na to zgodę !!!!!! Przenieście sobie stolicę do Torunia a nas zostawcie w spokoju ! W tym mieście nikt wam nie wybaczy demolowania Polski !!!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA