REKLAMA

Projekt Prawa wodnego zdjęty z piątkowego porządku obrad Sejmu. "Są wątpliwości"

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lipca 2017 14:37
Projekt Prawa wodnego zdjęty z piątkowego porządku obrad Sejmu. "Są wątpliwości" Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał Konwent Seniorów, a następnie poinformował, że poparł on jednogłośnie propozycję zdjęcia projektu z porządku obrad. (fot.pixabay.com)

Trzecie czytanie projektu ustawy Prawo wodne zostało skreślone z piątkowego porządku obrad Sejmu. Premier Beata Szydło oświadczyła wcześniej, że projekt zostanie zdjęty z powodu zgłoszonych wątpliwości.

"W związku z wątpliwościami, które przedstawiliście państwo w związku z ustawą o Prawie wodnym, podjęłam decyzję, iż ten projekt zostanie zdjęty z porządku obrad" - oświadczyła w Sejmie Beata Szydło.

Podkreślała, że projekt nie zakłada podwyżek cen wody, "a państwo wprowadzacie w błąd i siejecie niepotrzebną panikę" - mówiła Szydło, zwracając się do opozycji. Posłowie opozycji przedstawiali wcześniej wyliczenia, mające dowodzić, że na skutek wprowadzenia ustawy wzrosną ceny wody oraz m.in. energii elektrycznej.

"Ponieważ są wątpliwości, a my zobowiązaliśmy się, że będziemy słuchać ludzi i będziemy starali się wprowadzać w dialogu te przepisy, których ludzie oczekują, w związku z tym dzisiaj nie będziemy pracować nad tym projektem" - oświadczyła Szydło.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zwołał Konwent Seniorów, a następnie poinformował, że poparł on jednogłośnie propozycję zdjęcia projektu z porządku obrad. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Kolec 2017-07-08 17:36:20
    Zaraz, zaraz. A co zawiera ten projekt? Jaja sobie robisz redakcjo pisząc takie coś...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA