REKLAMA

Prokuratura: b. senator wśród 11 zatrzymanych pod zarzutem korupcji

  • Autor: PAP/JS
  • 29 listopada 2016 14:29
Prokuratura: b. senator wśród 11 zatrzymanych pod zarzutem korupcji Chodzi m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz wręczanie korzyści majątkowych lub obiecanie takiej korzyści w zamian za załatwienie spraw. (fot.fotolia)

11 osób, a wśród nich były senator Józef P. oraz jego współpracownik mogą usłyszeć zarzuty o charakterze korupcyjnym - poinformował wielkopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji prokuratury krajowej w Poznaniu.

"CBA dokonało zatrzymania 11 osób w związku z prowadzonym postępowaniem dotyczącym przestępstw o charakterze korupcyjnym. Jedną z osób zatrzymanych jest były senator VIII kadencji RP oraz pracownik jego biura" - poinformował naczelnik wydziału prok. Piotr Baczyński.

Jak podkreślił, zarzuty dotyczą przestępstw o charakterze korupcyjnym. Chodzi m.in. o przyjmowanie korzyści majątkowych oraz wręczanie korzyści majątkowych lub obiecanie takiej korzyści w zamian za załatwienie spraw.

Baczyński dodał również, że zarzuty dotyczą przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnioną funkcją oraz zarzuty tzw. płatnej protekcji. Dopytywany, o jakie kwoty chodzi, wskazał, że są to sumy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Powiedział, że w gronie osób zatrzymanych są dwie, które przyjmowały korzyści majątkowe i dziewięć osób, które wręczały lub obiecały korzyści majątkowe. Poinformował, że materiał dowodowy w tej sprawie był gromadzony od kwietnia ubiegłego roku.

Baczyński zwrócił uwagę, że czyny te zagrożone są karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. "Aktualnie realizowane są czynności procesowe z niektórymi z osób podejrzanych" - poinformował.

Dodał, że sprawę prowadzi prokuratura w Poznaniu w związku z decyzją Prokuratury Generalnej. "Prokuratura Generalna uznała, że dla dobra postępowania będzie korzystne, jeżeli nie będzie go prowadziła jednostka właściwa miejscowo, którą byłaby w tym przypadku prokuratura wrocławska" - powiedział prokurator.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA