REKLAMA

Prokuratura oskarżyła wojewodę. Ponad 4 mln zł straty

  • Autor: PAP
  • 05 października 2015 11:16
Prokuratura oskarżyła wojewodę. Ponad 4 mln zł straty Postępowanie jest prowadzone wspólnie z CBA. Fot. cba.gov.pl

O niedopełnienie obowiązków, które skutkowało szkodą na rzecz gminy Białystok w wysokości 4 mln 450 tys. oskarżyła białostocka prokuratura obecnego wojewodę podlaskiego Andrzeja M. Oskarżenie dotyczy czasu gdy był on wcześniej wiceprezydentem Białegostoku.

Andrzej M. miał zdaniem prokuratury we wrześniu 2014 r. nie rozwiązać na czas umowy z jednym ze stowarzyszeń, które w obiektach przy ul. Węglowej należących do miasta w Białymstoku miało tworzyć transgraniczne centrum kultury.

Nie rozwiązał umowy

Na podstawie tej umowy stowarzyszenie miało zainwestować w to centrum 5 mln zł. Zamiast rozwiązać umowę ówczesny wiceprezydent pozwolił na jej aneksowanie, wydłużenie terminu realizacji przedsięwzięcia o 18 miesięcy, a wartość inwestycji zmniejszono z 5 mln zł do 550 tys. zł - wyjaśnił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Białymstoku Adam Kozub.

Za niedopełnienie obowiązku rozwiązania umowy i jednoczesne nadużycie uprawnień przy aneksowaniu tej umowy Andrzejowi M. grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Nie przyznaje się do winy

Prokuratura podała, że oskarżony złożył wyjaśnienia w sprawie, nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

W poniedziałek wojewoda podlaski jest nieobecny w pracy - poinformowała rzeczniczka wojewody Joanna Pilcicka.

Śledztwo w sprawie w marcu 2015 r. było przejęte przez Prokuraturę Okręgową od jednej z białostockich prokurator rejonowych.

Postępowanie jest prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym - podała w komunikacie Prokuratura Okręgowa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA