REKLAMA

Prokuratura potwierdza: Szczątki innych ofiar w trumnie generała Kwiatkowskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 29 maja 2017 12:33
Prokuratura potwierdza: Szczątki innych ofiar w trumnie generała Kwiatkowskiego 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób - w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. fot.pixabay

Wyniki ekshumacji gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, ujawnił w poniedziałkowym (29 maja) wydaniu dziennik "Fakt". Według gazety, w trumnie wojskowego znaleziono szczątki siedmiu innych osób

"Fakt" napisał, że w trumnie gen. Bronisława Kwiatkowskiego, który zginął w katastrofie w Smoleńsku, znaleziono szczątki siedmiu innych osób.

"To szokujący materiał. Trudno się otrząsnąć po takiej informacji. To pokazuje, jak trafna była decyzja prokuratury, żeby rozpocząć ekshumacje ciał ofiar katastrofy smoleńskiej; jak nie mieli racji ci, którzy tą decyzję krytykowali; jak straszliwym zaniedbaniem rządu Donalda Tuska było dopuszczenie do tego, że takie sytuacje mogły się zdarzyć, dopuszczenie do tego, że te ciała, które wracały ze Smoleńska, były chowane bez badania, bez sekcji, bez identyfikacji" - mówił w poniedziałek (29 maja) poseł Jacek Sasin na antenie TVP Info.

Informację o wynikach ekshumacji potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

"Potwierdzam informacje członków rodziny gen. Bronisława Kwiatkowskiego, że w jego trumnie znalazły się szczątki innych osób - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Rzeczniczka Prokuratury Krajowej pytana o to, ilu osób szczątki znaleziono podczas ekshumacji gen. Kwiatkowskiego, powiedziała, że nie ma wiedzy na ten temat.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie rządowego samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób - w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Snake 2017-05-30 14:24:51
    WSTYD Od lat 60-tych odnotowano ponad 150 katastrof lotniczych w których zginęło w każdej ponad 100 do ponad 500 osób. Odnotowano 17 katastrof z politykami na pokładzie. W żadnym przypadku nie było takich cyrków. W 1988 roku nad Szkocja na skutek zamachu w Boeningu zginęło 270 osób i ciała były rozrzucone na znacznie większym obszarze i NIE BYŁO TAKICH CYRKÓW wszystkie ciała były traktowane z poszanowaniem a nie ładowane łopatą. 4 ciała pomylone obok ciał 2 generałów w jednym 4 obce szczątki w drugim 7 obcych szczątków. Na 26 ekshumacji "pomyłka" dotyczy szczątków 15 osób. Dobrze Kukiz mówi to co teraz robią rządzący wy robiliście przez 8 lat w białych rękawiczkach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA