REKLAMA

Prokuratura sprawdza okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 13 września 2016 14:04
Prokuratura sprawdza okoliczności śmierci ojca Zbigniewa Ziobry W związku z prowadzonym postępowaniem wykonywane są przez policję czynności procesowe, które polegają m.in. na zabezpieczeniu mającej znaczenie dla śledztwa dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej - potwierdził przedstawiciel Prokuratury Krajowej w Krakowie. (fot.:Ministerstwo Sprawiedliwości/twitter.com)

• Policja pod nadzorem prokuratury zabezpiecza we wtorek (13 września) dokumentację u biegłych lekarzy ze Śląskiej Akademii Medycznej, ws. dotyczącej zawyżenia kosztów opinii.
• Według nieoficjalnych informacji chodzi o opinię uzupełniającą w procesie z prywatnego oskarżenia ws. śmierci Jerzego Ziobry, ojca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Informację o wkroczeniu policji do biegłych, podane we wtorek przez Radio Zet, potwierdziła PAP w małopolskim wydziale Prokuratury Krajowej.

- Małopolski Wydział Zamiejscowy departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie nadzoruje śledztwo w sprawie wyłudzenia mienia znacznej wartości, polegające na zawyżeniu kosztów opinii specjalistycznej, wydanej przez biegłych lekarzy ze Śląskiego Uniwersytetu medycznego w Katowicach w jednej ze spraw karnych rozpoznawanych przez Sąd rejonowy dla Krakowa Śródmieścia - powiedziała PAP prok. Agnieszka Hudyka z wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Krakowie.

- Kwota wyłudzenia to ponad 370 tys. zł, a sprawa, w której ta opinia została wydana, dotyczy błędu w sztuce medycznej skutkującego zgonem pacjenta - powiedziała prok. Hudyka.

Czytaj: Ziobro przygotowuje reformę ważnego zawodu prawniczego

- W związku z prowadzonym postępowaniem we wtorek pod nadzorem prokuratora wykonywane są przez policję czynności procesowe, które polegają m.in. na zabezpieczeniu mającej znaczenie dla śledztwa dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej. Dokumentacja ta jest zabezpieczana w miejscach jej przechowywania na terenie kilku miast województwa śląskiego - powiedziała prok. Hudyka.

Jak dodała, postępowanie dotyczy tylko jednej z opinii wydanych w tej sprawie.

Czytaj dalej na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA