REKLAMA

Prokuratura: Sprawy b. urzędniczki MS przekazane śledczym z Wrocławia

  • Autor: PAP/JS
  • 23 września 2016 19:21
Prokuratura: Sprawy b. urzędniczki MS przekazane śledczym z Wrocławia Jak pisały media urzędniczka MS miała dostać w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości, czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych. (fot.:ms.gov.pl)

Sprawy dotyczące b. pracownicy resortu sprawiedliwości odnoszące się do kwestii reprywatyzacyjnych i informacji podawanych w oświadczeniach majątkowych zostały przekazane do prokuratury we Wrocławiu - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jak powiedział rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Michał Dziekański obie sprawy, z których jedna jest na etapie śledztwa, zaś druga postępowania sprawdzającego, trafiły do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.

Kilkanaście dni temu - jak informowało Ministerstwo Sprawiedliwości - była urzędniczka, która jest współwłaścicielką działki pod dawnym adresem Chmielna 70, została uznana za winną naruszenia obowiązków członka korpusu Służby Cywilnej przez złożenie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Komisja dyscyplinarna wymierzyła jej karę obniżenia stopnia służbowego Służby Cywilnej.

Jeszcze w kwietniu urzędniczka została odwołana z funkcji pełnomocnika ds. równego traktowania w zatrudnieniu i przeciwdziałania mobbingowi. Kilka dni później została zdymisjonowana z funkcji naczelnika wydziału ds. pokrzywdzonych przestępstwem i promocji mediacji i przeniesiona na niższe stanowisko głównego specjalisty w wydziale skarg i wniosków w MS. We wrześniu poinformowano, że zrezygnowała z pracy w resorcie i nie wykonuje już żadnych obowiązków służbowych.

Czytaj też: Reprywatyzacja: Warszawiacy opowiadają się za dymisją Hanny Gronkiewicz-Waltz

Niezależnie od rozwiązania umowy, sprawę jej oświadczeń majątkowych bada prokuratura. Jak wcześniej informował prok. Dziekański, w tej sprawie prowadzone jest śledztwo, gdyż jeszcze w maju zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podania nieprawdy w oświadczeniach o stanie majątkowym złożył dyrektor generalny MS.

Jednocześnie trwa postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu b. wiceprezydenta Warszawy Jarosława Jóźwiaka, które dotyczy decyzji reprywatyzacyjnych - wypłaty odszkodowań na rzecz b. urzędniczki i zwrotów nieruchomości oraz spraw prowadzonych przez jednego z adwokatów.

Jak pisały media urzędniczka miała dostać w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości, czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych. Jest ona także jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy PKiN, pod dawnym adresem Chmielna 70, wokół której rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA