REKLAMA

Prokuratura umorzyła śledztwo ws. obietnic, jakie miał składać Misiewicz

  • Autor: PAP/JS
  • 06 grudnia 2016 16:02
Prokuratura umorzyła śledztwo ws. obietnic, jakie miał składać Misiewicz Według informacji postępowanie umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego. (fot.:youtube.com)

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim umorzyła śledztwo ws. obietnic składanych przez Bartłomieja Misiewicza, pracownika gabinetu politycznego ministra ON - poinformował prokurator Witold Błaszczyk.

Według informacji postępowanie umorzono ze względu na brak znamion czynu zabronionego.

Śledztwo w sprawie Misiewicza zostało wszczęte 28 października po zawiadomieniu dwóch posłów opozycji w związku z artykułem, jaki ukazał się w "Newsweeku". Według tygodnika polityk miał proponować radnym PO w Bełchatowie przystąpienie do koalicji z PiS, sugerując, że w zamian zapewni im zatrudnienie w państwowej spółce, której prezes miał towarzyszyć mu w "werbunkowym spotkaniu".

Śledztwo prowadzone było w sprawie, a nie przeciw Misiewiczowi.

Tuż po ujawnieniu sprawy wypowiedzieli się o niej posłowie PiS Anna Milczanowska i Dariusz Kubiak, którzy - jak mówią - byli obecni podczas spotkań w Bełchatowie i według nich nikt nie proponował radnym PO pracy za głosy w radzie powiatu. "Byliśmy tam i gwarantujemy: nic takiego nie miało miejsca" - oświadczyli.

We wrześniu w związku z tym artykułem Misiewicz poprosił ministra Antoniego Macierewicza o zawieszenie w funkcjach w MON. Minister przychylił się do tego; kilka tygodni później poinformował, że Misiewicz jest zawieszony w funkcjach rzecznika MON i szefa gabinetu, ale nigdy nie przestał pracować w gabinecie politycznym.

Było to drugie śledztwo prowadzone ws. Misiewicza. W połowie listopada Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie powołania Misiewicza do rad nadzorczych Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Energa Ciepło Ostrołęka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • MONokultura 2016-12-06 16:19:14
    Moralność Kalego w wykonaniu PIS. Chłopak z Aronii wszystkich Was pogoni. Jak mu się coś zatnie, wesprze go Antoni. Miała być dobra zmiana i jest a że tylko dla wybranych to cóż z tego. Nikt nie obiecywał że będzie dla wszystkich.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA