REKLAMA

Prokuratura zajmie się byłym kierownictwem CEK NATO

  • Autor: PAP/GP
  • 21 grudnia 2015 09:17
Prokuratura zajmie się byłym kierownictwem CEK NATO W pomieszczeniach zajmowanych przez kierownictwo CEK znaleziono dokumenty z różnymi klauzulami tajności. (fot. twitter.com)

MON poinformowało prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez kierownictwo CEK NATO. Podejrzenia pojawiły się po sobotnich przeszukaniach pomieszczeń CEK w Warszawie.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, m.in. naruszenia tajemnic przez byłe kierownictwo Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO skierował do prokuratora generalnego pełnomocnik MON ds. CEK Bartłomiej Misiewicz.

Misiewicz powiedział dziennikarzom w poniedziałek rano, że wysłał zawiadomienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta i oczekuje, że prokuratura jak najszybciej zajmie się tą sprawą.

Jak dodał, w weekend otwarto komisyjnie pomieszczenia zajmowane przez kierownictwo CEK, użyczone przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego. Znaleziono w nich dokumenty z różnymi klauzulami tajności. Ponieważ Centrum nie miało uprawnień do posiadania takich klauzulowanych informacji, zabezpieczono je i przekazano SKW. W ocenie Misiewicza popełniono przestępstwo, o którym zawiadomił prokuraturę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA