REKLAMA

Protasiewicz: Polską nie rządzi ani Szydło, ani Duda. To tylko pacynki w teatrzyku Kaczyńskiego

 • Autor: PAP/AT
 • 12 grudnia 2016 10:47
Protasiewicz: Polską nie rządzi ani Szydło, ani Duda. To tylko pacynki w teatrzyku Kaczyńskiego Debata 13 grudnia to debata o sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - powiedział Protasiewicz (Jacek Protasiewicz, fot.jacek-protasiewicz.pl

• W tym, że debata w PE nad stanem praworządności w Polsce ma się odbyć 13 grudnia, nie ma nic złego - ocenił szef koła poselskiego Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz.
• Ma to być debata o sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - zaznaczył.

Protasiewicz, pytany w RMF FM, czy 13 grudnia to właściwa data na debatę w Parlamencie Europejskim o stanie praworządności w Polsce, powiedział: "Nie widzę nic niestosownego w tej dacie. Ja wiem, z czym ona się kojarzy w Polsce, nie byłem wobec tej daty w swym życiu obojętny" - mówił. Jak dodał, ma to być debata o "sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - tak to nazwijmy - właśnie 13 grudnia".

"To nie są epitety, to jest przymiotnik, który dokładnie opisuje to, z czym mamy do czynienia. Przecież Polską nie rządzi ani pani premier Szydło, ani pan prezydent Duda. To są tylko pacynki w teatrzyku Jarosława Kaczyńskiego" - podkreślił Protasiewicz, pytany o użyte sformułowanie.

Na pytanie, jak by to porównał z czasem, kiedy rządził premier Donald Tusk, poseł odparł, że była to Rzeczpospolita rządzona przez silnego premiera. "Wtedy rządził premier, czyli osoba konstytucyjnie upoważniona do rządzenia krajem" - dodał.

Czytaj też: 13 grudnia, Schetyna: Ten podpis jest nieporozumieniem

Na uwagę, że europoseł SLD Janusz Zemke uważa 13 grudnia za niewłaściwą datę na debatę o praworządności w Polsce, Protasiewicz odparł, że to "może dlatego, że prawdopodobnie 13 grudnia był w PZPR, a więc może mieć z tego powodu dyskomfort". "Ja nie byłem, moi rodzice nie byli, myśmy byli po właściwej stronie, oni po stronie Piotrowicza" - podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył, że nie widzi nic złego w wyborze 13 grudnia na manifestacje w Polsce. "Trzeba przypomnieć w dniu rocznicy stanu wojennego, że to, co się dzisiaj w Polsce dzieje, czyli zamach na Trybunał Konstytucyjny, zmiany w ustawie o zgromadzeniach, nawet w złagodzonej wersji, to jest dryf w stronę tego, co swego czasu PZPR Polsce proponował" - powiedział Protasiewicz.

Pytany o opinie swojej poprzedniej partii - PO - która uważała, że to niewłaściwa data na demonstrację, Protasiewicz odparł, że nie było to jego zdanie, choć ze względu na lojalność nie krytykował opinii liderów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • SCHETRU!!!!!!! 2016-12-12 22:36:32
  -: "PAŃSTWO TEORETYCZNE", "CH-J D-PA i KAMIENI KUPA"!!!Bydło zaKODziałe się ZLECIAŁO!!!
 • Multiinstrumentalista 2016-12-12 15:22:33
  Do Kasia Mivra: Dobre! Gra na dudach i szydle :-).
 • Kasia Mivra 2016-12-12 15:07:55
  A jak ma być? Naczelnik dyryguje, a te dudy grają
 • To już było 2016-12-12 11:22:11
  Pełna zgoda - komuna wraca a pierwszy sekretarz rządzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA