REKLAMA

Protest medyków. Rezydenci dostaną od posła Arłukowicza posiedzenie Komisji Zdrowia w szpitalu

 • Autor: GP
 • 12 października 2017 12:45
Protest medyków. Rezydenci dostaną od posła Arłukowicza posiedzenie Komisji Zdrowia w szpitalu Bartosz Arłukowicz (PO) (fot.:youtube.com)

Poseł PO Bartosz Arłukowicz zwołał posiedzenie Komisji Zdrowia Sejmu na piątek na godz. 10. Polityk wybrał miejsce nie bez powodu. Posłowie spotkają się w szpitalu, w którym protestują rezydenci.

Poseł opozycji, były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz nie był w czwartek (12 października) zadowolony z rozmów strony rządowej z protestującymi lekarzami-rezydentami. W Sejmie posłowie wysłuchali słów i zapewnień ministra Konstantego Radziwiłła, który dzień wcześniej wraz z premier Szydło rozmawiał z głodującymi lekarzami.

- Do czasu rozpoczęcia protestu w poprzednim tygodniu odbyło się co najmniej 18 spotkań z przedstawicielami lekarzy-rezydentów - mówił Radziwiłł z mównicy sejmowej w czwartek. - Rząd przeznaczy w 2018 roku 1 mld 179 mln zł na wynagrodzenia dla lekarzy-rezydentów i stażystów.

Czytaj też: Rząd uruchomi środki z Funduszu Pracy na podwyżki dla rezydentów?

Polityk dopowiadał, że w 2017 r. zwiększono wydatki na ochronę zdrowia do ponad 87 mld zł, co jest niespotykanym ruchem w historii demokratycznej Polski. - Każdy lekarz-rezydent w Polsce może liczyć na stopniowe podwyżki, które wypłacone zostaną wstecz od 1 lipca 2017 r. Zwiększamy także liczbę miejsc rezydenckich, bo zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to dla pacjentów - przekonywał polityk.

Jego poprzednik, obecnie kierujący Komisją Zdrowia, nie dał się przekonać. Więcej. Uznał słowa ministra i działanie rządu za czystą arogancję. Po czym spełnił swoją poranną groźbę:

- Jeśli rząd zlekceważy powagę sytuacji, jak zrobił to na Komisji Zdrowia - to o posiedzeniu komisji we wtorek (10 października) - to na piątek (13 października) zwołam kolejne posiedzenie Komisji tym razem u rezydentów. Tak, u nich w szpitalu - poseł zapowiedział swoją groźbę w stacji RMF FM.

Po zakończeniu się debaty w Sejmie, podczas której mówił minister Radziwiłł, w sieci pojawił się wpis posła Arłukowicza - Zwołałem (Komisję). Godz. 10 u rezydentów.

 

Debata o sytuacji lekarzy nie obyła się też bez napięć politycznych i przekrzykiwania się. Posłanka PO Lidia Gądek, gdy mówiła o możliwych wyjazdach polskich lekarzy za pracą, miała usłyszeć: - Niech jadą! - słowa te przypisano poseł Józefie Hrynkiewicz.

Obrażona tym stwierdzeniem Gądek stwierdziła - Tak mówi posłanka PiS! - po czym skierowała głos do lekarzy siedzących na galerii sejmowej. - Zamiast wam podziękować i pochylić czoła za to, co robicie dla ochrony zdrowia... to słyszymy "niech jadą." - Po tych słowach minął czas jej wystąpienia.

Protest lekarzy w ostatnich dniach bardzo mocno skupiał uwagę opinii publicznej. Z lekarzami spotkała się premier Beata Szydło. Więcej o tym spotkaniu przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (9 komentarzy)

 • WAŁĘSA-BOLEK! 2017-11-26 14:52:30
  arukowicz to zwykła SZMATA (hipokryta)!!!! Doprowadził do zapaści NFZ i do kolejek , a teraz ŚWINIA ma czelność się jeszcze ODZYWAĆ!!! Mam nadzieję ze pójdzie siedzieć za doprowadzenie NFZ do takiego stanu. Teraz PiS musi stopniowo wyciągać Służbę Zdrowia i inne RESORTY z tej dewastacji I grabieży przez ZŁODZIEJSKIE rządy PO-PSL!!!!
 • Cała prawda o PZPR 2017-10-13 15:44:46
  Do banda : Najbardziej antypolscy sa ci którzy najbardziej szkodzą Polsce czyli PIS.
 • banda 2017-10-13 15:02:42
  Dlaczego ten Szczecin wypuszcza w politykę takie gnidy jak arłukowicz, nitras czy tego rodzaju anty polskie przypadki
 • NaPohybelPo 2017-10-13 14:13:51
  Przez osiem lat zajmował sie ten zapijaczony karierowicz do pary ze zniemczonym nojmanem tylko i wyłacznie kombinowaniem przy liście leków refundowanych czyli tam gdzie przewijają się gigantyczne łapówki a pod przykrywką prac nad pakietem onkologicznym robili gigantyczne wałki z właścicielami przychodni. Oczywiście porozumienia z nimi utajniono a kolejki do onkologa zwiększyły sie do kilku lat
 • TenSam 2017-10-13 12:48:13
  Ta łajza pasożyt śmie jeszcze otwierać dziób ? DORŻNĄĆ WATAHĘ PO - NOTORYCZNYCH PASŻYTÓW I ZŁPODZIEI !!!!!
 • ANNA 2017-10-12 21:29:42
  Ten zdeprawowany komuch sprzedajny jak panienka, mógłby się nie osmieszać.
 • Mieszko 2017-10-12 17:27:48
  Ten Pan doktore może zwoływać kaczki z jeziora
 • łobezkikundel 2017-10-12 16:51:25
  Do Szef Sanepidu RP: Brawo ! Popieram !.
 • Szef Sanepidu RP 2017-10-12 15:38:47
  A gdzie była ta czerwona menda zdradziecka Arłukowicz jak był ministrem ? Dlaczego nie POdnosił pacy tym rezydentom a dzisiaj tych samych wykorzystuje, namawia do hucpy ? Czy Marszałek Sejmu wyraził zgodę na ,,wyjazdowe,, POsiedzenie tej sejmowej komisji ? Czy ta komisja to prywatny folwark Arłukowicza ? Czy dostał zgodę od dyrekcji tego szpitala i co na to sanepid ? Przecież każdy wie, że ci z komisyji mogę być POzarażani chorobami np. wenerycznymi czy wścieklizną ?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA