REKLAMA

Protest przed Sejmem. Posłowie opozycji nawołują do mobilizacji

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lipca 2017 13:44
Protest przed Sejmem. Posłowie opozycji nawołują do mobilizacji Jarosław Kaczyński jest tchórzem. On się boi ludzi na ulicach - powiedział Jan Grabiec (fot.twitter.com/Arlukowicz)

Nikt niczego nie przestrzega, łamią wszystko. Nie wiemy co się wydarzy, chcą zrobić wszystko, aby to zrobić dzisiaj i to w nocy. Także pełna mobilizacja i jesteśmy razem, działamy wspólnie - mówiła do protestujących przed Sejmem Joanna Scheuring-Wielgus.

Nagrania ze słowami posłanki Nowoczesnej i posła PO opublikowali użytkownicy Twittera.

"Przybiegł do mnie Klich (Bogdan Klich, senator PO - red.) i powiedział, że (marszałek Senatu - red.) Stanisław Karczewski po raz pierwszy w życiu powiedział: słuchajcie, spodziewajcie się jutro, że jutro będzie Senat i będziemy pracowali nad tą ustawą" - relacjonowała przed Sejmem m.in. Pawłowi Kasprzakowi z Obywateli RP posłanka Nowoczesnej na nagraniu.

Na pytanie, co z posiedzeniem sejmowej komisji sprawiedliwości, odpowiedziała: "Na razie nic, na razie jest pierwsze czytanie. Po pierwszym czytaniu powinno pójść do komisji; później powinno być drugie czytanie, ale umówmy się - zostały pogwałcone wszystkie reguły" - mówi, a następnie relacjonuje: "Nikt niczego nie przestrzega, łamią wszystko. Nie wiemy co się wydarzy, chcą zrobić wszystko, aby to zrobić dzisiaj i to w nocy". "Także pełna mobilizacja i jesteśmy razem, działamy wspólnie" - dodaje.

Czytaj też: Awantura między opozycją, a PiS-em : "To jest przemoc polityczna"

Do protestujących wyszli również Jan Grabiec i Bartosz Arłukowicz z PO. "Jeśli będzie nas garstka przed Sejmem to Kaczyński (prezes PiS Jarosław Kaczyński - red.) się tego nie przestraszy, ale on jest tchórzem. On się boi tysięcy ludzi na ulicach" - mówi na nagraniu Grabiec. "Kiedy my mamy tych ludzi ściągać?" - pada pytanie od jednego z protestujących. "Na popołudnie, wieczór" - odpowiada Arłukowicz.

Projekt PiS ustawy o Sądzie Najwyższym wpłynął do Sejmu w ubiegłą środę (12 lipca). Przewiduje m. in. trzy nowe izby SN, zmiany w trybie powoływania sędziów SN i umożliwienie przeniesienia obecnych sędziów SN w stan spoczynku "z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości". Jak się dowiedziała, posłowie PiS mają złożyć poprawkę przyznającą to prawo KRS. Bez zmiany pozostaje zasadniczy przepis głoszący, że do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego SN powołuje prezydent na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa. W środę, krótko po 10. zaczęło się pierwsze czytanie projektu tej ustawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • ZOMO 2017-07-18 15:32:58
    Do Polska Państwem Prawa: KTO STOI TERAZ PO STRONIE TEJ CO STOI policja ??? hahaha
  • Polska Państwem Prawa 2017-07-18 14:46:54
    Róże zwiędły, podobnie jak traci swój walor czerwona hołota PO-PSL-SLD-KOD, gdyż jest przywracany w kraju demokratycznym ład i porządek. Zobaczymy na ile im kasy starczy, złodziejom oprawcom Narodu Polskiego, niech manifestują głupki.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA